Multimedia. Rozdzielenie sygnału

(Attack89) #1

Witam :slight_smile:

Otóż mam mały problem. Próbowałem rozwiązania na wszystkie znane mi sposoby i nic. Może coś źle robię? Może znacie jakiś inny sposób bądź wskażecie mi błąd. Mam Internet z multimediów. Połączenie wygląda tak; kabel telefoniczny, modem multimedia i kabel Ethernet, który łączę z komputerem. Kupiłem TP-Link W8950ND. Wypiąłem modem multimediów i chciałem, aby sygnał szedł przez samego TP-Linka kablem do stacjonarnego komputera i bezprzewodowo do telewizora. Zainstalowałem modem, skonfigurowało się automatycznie i pod sam koniec błąd. Próbowałem konfigurować przez przeglądarkę wpisując hasło i nazwę użytkownika i inne pierdoły też nic. Następnie panel sterowania -połączenia sieciowe i tam nadałem alternatywne DNS’y. Też nic. Wpisałem IP i te inne pierdoły. NIC. Mam pytanie. Czy w ogóle da się rozdzielić multimedia w taki sposób jak ja chcę? Nie trzeba mieć przypadkiem samego routera z WiFi , do którego podłącza się modem multimediów? Naprowadzi mnie ktoś na właściwy tor?

(binet-xp) #2

Pytanie klasyk, po podłączeniu modemu do routera odłączałeś go na chwile od prądu?? Pytam dla tego, gdyż modem nie przydzieli Ci adresu IP dla routera, dopóty w pamięci będzie miał przypisany adres dla PC. Praktycznie każdy router na ustawieniach standardowych bez problemu współpracuje z modemami MM.

(manieKMP) #3

Od siebie jeszcze dodam, byś pobawił się opcjami TP-link'a związanymi z klonowaniem adresu MAC.

W skrócie tak by to wyglądało:

-klonujesz adres MAC kompa na TP-link -zapisując nowe ustawienia-

-odpinasz na chwilę od prądu modem z MM

-czekasz aż modem się "ustawi"

(Attack89) #4

binet-xp

Nie zrozumieliśmy się, ale chyba odpowiedziałeś mi na pytanie :slight_smile: Jeśli dobrze rozumiem sam modem TP-Link nie da rady przesłać sygnału do komputera i nie nada sygnału Wi-Fi. Do Modemu multimediów muszę podpiąć TP-Linka ?? Czyli połączenie ma wyglądać

MODEM MULTIMEDIA ---- MODEM / ROUTER / Wi-Fi TP-LINK ---- kabel Ethernet

Z tym, że wtedy ten obecny nie będzie dobry? Potrzeba wtedy sam Router Wi-Fi??

Dobrze myślę?

manieKMP zapomniałem że trzeba będzie jeszcze klonować. Dzięki za przypomnienie :slight_smile: