Multimedia. Rozdzielenie sygnału

Witam :slight_smile:

Otóż mam mały problem. Próbowałem rozwiązania na wszystkie znane mi sposoby i nic. Może coś źle robię? Może znacie jakiś inny sposób bądź wskażecie mi błąd. Mam Internet z multimediów. Połączenie wygląda tak; kabel telefoniczny, modem multimedia i kabel Ethernet, który łączę z komputerem. Kupiłem TP-Link W8950ND. Wypiąłem modem multimediów i chciałem, aby sygnał szedł przez samego TP-Linka kablem do stacjonarnego komputera i bezprzewodowo do telewizora. Zainstalowałem modem, skonfigurowało się automatycznie i pod sam koniec błąd. Próbowałem konfigurować przez przeglądarkę wpisując hasło i nazwę użytkownika i inne pierdoły też nic. Następnie panel sterowania -połączenia sieciowe i tam nadałem alternatywne DNS’y. Też nic. Wpisałem IP i te inne pierdoły. NIC. Mam pytanie. Czy w ogóle da się rozdzielić multimedia w taki sposób jak ja chcę? Nie trzeba mieć przypadkiem samego routera z WiFi , do którego podłącza się modem multimediów? Naprowadzi mnie ktoś na właściwy tor?

Pytanie klasyk, po podłączeniu modemu do routera odłączałeś go na chwile od prądu?? Pytam dla tego, gdyż modem nie przydzieli Ci adresu IP dla routera, dopóty w pamięci będzie miał przypisany adres dla PC. Praktycznie każdy router na ustawieniach standardowych bez problemu współpracuje z modemami MM.

Od siebie jeszcze dodam, byś pobawił się opcjami TP-link’a związanymi z klonowaniem adresu MAC.

W skrócie tak by to wyglądało:

-klonujesz adres MAC kompa na TP-link -zapisując nowe ustawienia-

-odpinasz na chwilę od prądu modem z MM

-czekasz aż modem się “ustawi”

binet-xp

Nie zrozumieliśmy się, ale chyba odpowiedziałeś mi na pytanie :slight_smile: Jeśli dobrze rozumiem sam modem TP-Link nie da rady przesłać sygnału do komputera i nie nada sygnału Wi-Fi. Do Modemu multimediów muszę podpiąć TP-Linka ?? Czyli połączenie ma wyglądać

MODEM MULTIMEDIA ---- MODEM / ROUTER / Wi-Fi TP-LINK ---- kabel Ethernet

Z tym, że wtedy ten obecny nie będzie dobry? Potrzeba wtedy sam Router Wi-Fi??

Dobrze myślę?

manieKMP zapomniałem że trzeba będzie jeszcze klonować. Dzięki za przypomnienie :slight_smile: