Multimedialny portal a system zarządzania treścią

Dzien Dobry

 

Piszę ponieważ potrzebuję porady odnośnie systemu zarządzania treścią. Nie wiem jaki wybrać, by na początku przygody z tworzeniem stron nie ograniczyć sobie wyboru możliwych funkcji oraz zachować przejżysty i atrakcyjny wizualnie wygląd przyszłego serwisu.

 

Do tego celu potrzebuję systemu który obsłógiwałby zarówno bublikacje prasowe jak i forum, bazy danych i skrypty typowe dla ogłoszeń, popularne widżety, ew małe bazy plików do pobrania (głównie dokumentacja) i multimedia.

 

Serwer hostingowy mam już zakupiony w FC.pl i szczeże mówiąc jestem przerażony ilością dostępnych tam opcji instalacji systemów gdyż ich ilość przekracza chyba setkę…

 

W załączniku wysyłam opcje jakie przedstawili mi jako najbardziej popularne.

post-247903-0-33884000-1386435510_thumb.

Nie wiem jak dobry i pomocny support ma fc.pl, ale szkoda, że pośpieszyłeś się z kuponem hostingu. Ja mam bardzo dobre doświadczenie z uti.pl, super pomoc przy wszelkich konfiguracjach i instalacjach. A co do cms to na początek (i na później zresztą też :slight_smile: ) wordpress.

Dziękuję

 

Właściwie na tym hostingu ile razy o coś pytałem (nawet tzw. “duperele”), czy zgłaszałem pomoc uzyskiwałem odpowiedź i pomoc- co prawda jestem początkującym w tym temacie jednak biorąc pod uwagę jakość pomocy do tej pory i porste zasady dobrego zachowania to mogę ich pochwalić.

Co do szablonu wybrałem WordPress-a na mniejszy serwisz, a na większy Joomla!3 Myślisz że to dobry wybur opcji?

Będę potrzebował pomocy w wyborze kilku dodatków do Joomla! jednak do tego pewnie muszę założyć osobny temat…?

Wordpress to nie tylko do bloga się nadaje, ale też do bardziej rozbudowanych serwisów. Ma mnóstwo dodatków i rozszerzeń. A Joomla, hmm nie nie polecam, wg mnie strasznie zamula i jakoś tak nie jestem ogólnie do nie przekonany.

Chcesz powiedzieć że Wordpres jest łatwiejszy w budowaniu (w przyszłości dużego) serwisu od Joomla? Hmmm… Nie wiem. Nie widziałem na Wordpresa bardziej odpowiadających mojej wizji templatek, więc głównie z tego względu wybrałem Jommla,… no i podobno miał mieć większą bazę darmowych dodatków, prócz tego gdzieś mi doradzili, że łatwiej przetransferować bazy użytkowników i historie poczynań wydawców i urzytkowników z Joomla na ewentualny profesjonalny system zarządzana. A to że reklamowali go iż nowa wersja 3 jest szybsza i lżejsza mnie całkowicie przekonało.

Gdybym znalaz jakiegoś geniusza który by mi pomógł w stwożeniu funkcjonalnego serwisu ew. za część zysków, to pewnie całe przedwsięwzięcie poszło by szybciej i bardziej odpowiadało by moim wyobrażeniom, na razie jednak muszę liczyć na siebie i swoją marną wiedzę w tym temacie oraz (całe szczęście) pomoc na forum.