Multimo czy neostrada?

Witam, zastanawiam się nad zamówieniem jednej z ofert tych usług. Przeglądałem internet lecz nie znalazłem w miarę świeżych opinii na ich temat. Proszę was o doradzenie mi co najlepiej wybrać aby internet chodził dość szybko, a pingi w grach były małe (20-40max). Mam na myśli szybkość 1Mb. Niestety mieszkam na wsi, a z tego co czytałem na wsiach ludzie mają spore problemy z Neostrada tylko nie wiem jak jest z Multimo. Jak na razie mam internet radiowy, ale z nim to jest tak że w zimę zamul bo zbyt zimo i pada śnieg, we wiosnę ciągle pada więc też nie jest zbyt pięknie, a w lato jest tak gorąco i dzieje się tak samo jak wcześniej. Mam nadzieję, że doradzicie mi co jest lepsze. Pozdrawiam i czekam na wasze opinie. :slight_smile:

Neostradę omijaj szerokim łukiem, szczególnie jeśli chodzi o małe pingi. Bierz tą kablówkę, myślę że właśnie będziesz miał pingi w tym granicach. Ja mam multimedie i pingi mam bardzo małe.

Czy w tym temacie było cokolwiek o jakieś kablówce?

Bierz Multimo. Ceny będą niższe. Specjalnych problemów też nie ma. No chyba że jesteś w zasięgu Etlinka, bo wtedy tylko Etlink (ceny) :slight_smile:

Nazwa skojarzyła mi się z kablówką, a jednak jest do ADSL. :wink:

Spokojnie polecam neostradę. Mam ją już kilka lat. Wcześniej miałem 1 Mb, obecnie 2 Mb i żadnych problemów. Jeśli zdarzy się jakiś problem /rzadko/ przyjeżdżają technicy i likwidują go. Ping w grach online wynosi u mnie ok 30. Inni gracze mają dużo wyższy. Nie słuchaj negatywnych opinii na temat neo. To jest taki sam dostawca, jak każdy inny. U innych też będziesz miał problemy. Dużo zależy od odległości odbiorcy od stacji nadawczej, od jakości kabli itp. Na neo najlepiej zdecydować się, jak masz w domu telefon stacjonarny TP.

Posiadam telefon stacjonarny TP, ale na starych kablach. Odległość do stacji nadawczej to jakieś 2km. Sprawdzę jeszcze Multimedie. Proszę kontynuować i dzięki za tak szybkie odpowiedzi. :slight_smile:

PS. Przeczytałem to i nie wiem co teraz myśleć o Multimo. Czy jeszcze tak jest?

"Kiedyś przed laty miałam Neostradę i było OK, potem korzystałam z kablówki w Chello aż w końcu, pech chciał, że trafiłam do Multimo (brand GTS-u).

Niestety Multimo stosuje (na pewno robili tak w 2009) specyficzną praktykę wystawiania faktur 3-miesięcznych - można się na tym nieźle przejechać. Gdy kończy się umowa bez żadnej informacji zaczynają naliczać opłaty miesięczne w pełnych cenach z cennika (a nie w promocyjnych). Jako klientka nie jestem zainteresowana sprawdzaniem co miesiąc kiedy kończy mi się promocyjna umowa podpisana na rok.

Mechanizm działa tak: gdy klientowi kończy się umowa na początku owego trój-miesięcznego okresu to może go spotkać ‘niespodzianka’ w postaci faktury za minione trzy miesiące, już nie w promocyjnej cenie z umowy, lecz w pełnej cenie, która średnio jest 2-3x wyższa od ceny promocyjnej. W wyniku tego Multimo domaga się zapłaty za pare miesięcy prawie takiej kwoty jak w promocji za cały rok! Oczywiście naliczają pełną kwotę z automatu również za kolejne miesiące. Po kilku fakturach na kilkaset złotych i nieudanej próbie rozwiązania sprawy miałam dość i przeszłam do innego dostawcy. Jak na razie, jestem zadowolona z jakości netu a zwłaszcza z obsługi oraz podejścia do klienta.

Oczywiście nikt w Multimo nie zadał sobie trudu żeby skontaktować się ze mną przed wygaśnięciem umowy. Coż, niektórzy długo muszą się uczyć, że bardziej opłaca się utrzymać zadowolonego klienta niż pozyskiwać nowego z ulicy.

Pytanie czy postępowanie Multimo to zamierzona praktyka pozostawiam bez odpowiedzi… "

Ja również miałem neo na starych kablach i wszystko dobrze działało, ale w tym roku z powodu powodzi u nas, stare kable zamokły i miałem problemy, przerywał net, ale po zgłoszeniu, szybko przyjechał technik i przełączył mnie na nowe światłowody i po problemie :):). Generalnie neostrada w jednych miejscach działa stabilnie i bezproblemowo, w innych, z różnych powodów, może nie działać właściwie. Zależy to też od techników. Jak trafią ci się niemili panowie, to różnie bywa z netem. To samo dotyczy wszystkich innych dostawców. Ceny u neostrady nie wiem, czy są wyższe od innych, ale niższe ceny u innych dostawców to następstwo różnych tricków cenowych, które w ostateczności wychodzą drożej, trzeba uważać :):slight_smile:

Teraz Multimo faktury wysyła chyba mailem, czy też można je wydrukować z ich panelu. W każdym razie nie wysyła ich zwykłą pocztą (chyba że dopłacisz).

Największa zaleta światłowodu - nie występuje w nim zwarcie :slight_smile:

Jeśli Neostrada działała ci z problemami, na Multimo jednak lepiej nie przechodź. Problemy nie znikną (bo to ciągle ta sama linia), ale zmieni się procedura zgłaszania awarii. Wcześniej zgłaszałeś je po prostu do TPSA, a oni naprawiali. Teraz będziesz awarie zgłaszać do Multimo i dopiero oni będą musieli tą informację przekazać do TPSA. A TPSA priorytetowo traktuje swoich klientów, nie konkurencji.

Jednak z tego, co można przeczytać, to w Multimo i tak z tym bywa znacznie lepiej, niż w Netii.

polecam neostrade szybka jest sam z niej korzystam mam ping 30

pozdrawiam szymonek760 :slight_smile:

Święte słowa, dlatego lepiej dobrze się zastanowić, zanim puści się konkurencję po kablach TP

Chyba się zdecyduje na Orange Freedom 2mb. Czytałem trochę o tym i znalazłem sporo pozytywnych opinii. Umowa na 12 miesięcy, opłata miesięczna 60zł przy abonamencie 28zł. Nie wiem jak to będzie u mnie na dość starych kablach i odległości do stacji ok. 2km. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za porady. :slight_smile:

PS. Jeśli chcecie można kontynuować, może przyda się komuś innemu.

Korzystałem kilka lat z usług Neostrady i przyznam, że w porównani do teraz (aktualnie mam netie) było gorzej…

Częste zwieszki lub uszkodzenia łącza odcinały mnie od sieci…