Multiplatformowy BackUp Manager

Witam,

Poszukuje jakiegoś programu do organizowania kopii zapasowych.

  1. Chciałbym żeby był zainstalowany na Linuxie.
  2. Działał multiplatformowo (zeby pobierał pliki z róznych systemów, zwrówno Windows jak i Linux np po protokole SCP [tak jak WinSCP]).
  3. Działał bez klientów na innych serwerach.
  4. Miał możliwości konfiguracyjne jak częstotliwość kopiowania wskazanego pliku.
  5. Miał możliwości konfiguracyjne ile kopii trzymamy.
  6. Najlepiej żeby dbał o deduplikacje plików.

Pliki będą pobierane z różnych serwerów, czasem windows czasem linux. Chciałbym to zbierać w jednym miejscu w celu dalszego procesu back upowania.

Musiałbym sprawdzić ostatnie wydania Linux Magazine, ale w jednym z numerów było opisane świetne narzędzie. Działa w oparcie o RSYNC i nie pamiętam nazwy.

Jeśli możesz, to będę wdzięczny.

Trochę czasu mi zajęło, bo szukałem pod złą nazwą (myślałem, że znam pierwszą literę). Okazało się (po wygóglaniu), że program nazywa się unions. Unions jednak jest chyba jedynie nakładką na rsync.
Tutaj masz temat na stackoverflow: https://unix.stackexchange.com/questions/149965/how-to-copy-merge-two-directories .
Unions wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem - nie wiem czy jest graficzna nakładka, ale po przeczytaniu artykułu program wydał mi się ciekawy.

Unison:
https://www.cis.upenn.edu/~bcpierce/unison/

Tu artykuł z Linux Magazine (mam nadzieję, że się nie obrażą):
LinuxMagazine183.pdf (1,6 MB)

Który to był numer? Muszę go odnaleźć, bo chyba ktoś mi zrobił mały bałagan w domu.

Maj 2018.

Mój błąd - nazwa unison jest poprawna, jak poprawił mnie gom1. Problem tylko w tym, że to numer z Maja 2019, a nie Maja 2018. Może nadal będzie się dało go gdzieś nabyć w formie papierowej. Miałem problem ze znalezieniem, bo mam go w formie elektronicznej.

1 polubienie

Racja, 2019 :slight_smile: Nie pisze się na forum podczas postoju w korku :wink:

Graficzna nakładka nie jest mi potrzeba, dam rade z cli. Dzięki wielkie!