Multiroom w nc+

Witam,

Niedługo będę u siebie w domu montował multiroom nc+ i mam pytanie czy takie połączenie pasuje?  bez-tytulu.jpg?1398542507

Switch byle jaki ważne, żeby to był switch :stuck_out_tongue:

Router odpada gdyż tworzy własną podsieć więc dekodery nie będą się widzieć.

 

Jedyne opcje to:

 

SWITCH i do niego podłączone po kolei dekodery.

ROUTER i do niego podłączone dekodery w porty LAN.

Dekoder podłączony “poza” routerem nie będzie się komunikował z tymi podłączonymi do lanowej części routera.

poszukałem na stronie nc+ i tam jest obrazek tak jak ja bym chciał to podłączyć  Multiroom%20Standard%203.png

to znaczy, że to jest niepoprawne podłączenie? To na stronie nc+ nie wiedzą co pokazują?

Na nc+ jest ok źle zrozumiałem Twój obrazek :P na twoim jakoś odczytałem, że dekoder za routerem jest, a pozostałe przed :smiley:

Sorry za to.

W obrazku z nc+ oczywiście zadziała bo wszystko jest w jednej podsieci.

Jeszcze raz sorry.

Prawie każdy router przeznaczony do użytku domowego ma wbudowany switch, zazwyczaj 4-portowy (porty tego switcha to porty LAN routera). Tak więc jeśli zarówno jeden z dekoderów, jak i dodatkowy switch będą podłączone do portów LAN routera, wszystko powinno działać.

ale i tak muszę zastosować switch ponieważ te dwa dekodery są bardzo daleko od routera i nie chcę prowadzić dwóch kabli

Switch możesz zastosować jakikolwiek np http://allegro.pl/tenda-s5-switch-5-portow-fastethernet-10-100mbps-i4159366728.html

Równie dobrze jak masz jakiś stary router to też możesz go wykorzystać podłączając kabel od głównego routera do jednego z portów LAN (nie WAN) tak samo te dwa dekodery następnie wyłączyć na tym starym routerze DHCP i wtedy ten router będzie robił za sam switch.