Mundurki na studniówce

(fiesta) #1

http://www.men.home.pl/CMS/artykul.php?article=77

Jestem w stanie zrozumieć je w szkole, ale nie na balu dorosłych ludzi.

Romek przegina na całej linii

8)

(PaPuX) #2

Zgadzam się z tobą pomimo iż od mojej studniówki minęło kilka lat to jest nie do przyjęcia.

Ludzie są dorośli i powinni ubierać co chcą i jak chcą, nawet te garnitury są już smutne, jak na pogrzeb.

Studniówka to jeden wieczór na który powinno się robić to co tylko się zapragnie bez żadnych ograniczeń.

(Aminokwasy) #3

Przecież nikt nikomu nie narzuca że ma nosić taki garnitur zresztą garnitur na studniówce to raczej podstawa, chyba ze ktoś twierdzi że to nudne i chce przyjść w krótkich spodenkach

hmm wszystko to co się zapragnie ??

(Chrucik) #4

Taaa to jest dobre ;/ a za razem bulwersujące !!

To samo u mnie w szkole tylko że ja mam "bal" przed egzaminowy ten z 3-ciej klasy gim. No i nauczyciele wymyślili że panowie w gajerku (no to jasne) a uczennice ciemne spódniczki za kolano (koniecznie) i biała bluzka bez dekoltu.

Sytuacja ta mnie przeraziła z resztą także wszystkie uczennice ( uczniów również :smiley: ) Jak dla mnie jest to nie zrozumiałe no już w tym gimnazjum niech będzie ten mundurek ... ale na imprezie też będą nauczyciele na czele z Romkiem rządzić ... To jest już przesada ... To samo ze studniówką ... przecież studniówka jest jedna w życiu i każdy chciał by się pokazać ten jeden raz w życiu od jakiejś nieznanej "odpicowanej" strony ...

To jest przegięcie ... nie ma co ...

(fiesta) #5

Nawet na mojej studniówce za czasów komuny nikt nie ingerował w kolorytukę garnituru, koszuli czy krawata.

A dziewczyny też mają ubrać się wszystkie w granatowe kiecki :o

Złączono Posty : 27.01.2007 (Sob) 12:56

chrucik nie porównuj balu gimnazjalnego do studniówki :!:

(Aminokwasy) #6

Przecież Romek nie ingeruje tu w kolor stroju, wyraża swoje zdanie. Nie nakazuje przyjść w takim i takim kolorze garniutru, o kolorze kiecek nigdzie tu nie wyczytałem by coś narzucał

(fiesta) #7

Jasne, Romek w nic nie ingeruje, odreagowuje tylko swoje kompleksy

8)

(Aminokwasy) #8

Nie wiem jakie ma kompleksy ale chyba swoje zdanie może mieć każdy z Nas jak to sobie widzi a rzeczywistość i tak jest inna

(Elenka1984) #9

Mundurki w szkole -> zgadzam się, sama nosiłam kiedyś mundurek nie było rozróżniania kto jest biedny kto bogaty... nie było kolczyków w pępku ... nie było pół nagich panienek...

Ale studniówka??? NO WAY!!

Pamiętam swoją studniówkę i miałabym ubrać mundurek - prędzej bym nie poszła...

Studniówka to czas szaleństwa przed maturą, przed zakuwaniem (chociaż u niektórych studniówka jest co weekend :wink: ), to jest BAL i stroje takie a nie inne OBOWIĄZKOWE...

(fiesta) #10

Czego poprzez swoje zdanie chce zepsuć zabawę tegorocznym maturzystom ?

(Aminokwasy) #11

Heh nie wiem jeśli Tobie jego zdanie na ten temat by popsuło zabawę to twój problem Przecież nie pisze że wraz z rozporządzeniem ministra edukacji od XX.XX.XXXX obowiązuje garnitur taki i siaki

(Elenka1984) #12

Bo ma akurat takie a nie inne "widzi mi się"... Tak jak to było z amnestią dla maturzystów w ubiegłym roku :evil:

Studniówka -> z założenia to BAL -> SJERGIEJ

(fiesta) #13

No to pogratulować kompetencji ministrowi który zarządza swoim resortem na podstawie własnego "widzi mi się"

8)

(Szarex2 0) #14

Na studniówki zawsze chodziło się w garniturach, a dziewczyny, albo szyły albo kupowały kreacje. To już tradycja, jak by to wyglądało poloneza tańczyć w krótkich spodenkach, albo glanach? To poważna impreza jest mimo wszystko, i nie widzę problemu w tym, że w tej kwestii akurat Giertych myśli podobnie. Przecież nikt nie będzie maturzystom mówił jakiego koloru ma być gajerek, czy jaki krój ma mieć suknia.

(system) #15

giertchowi to już odwala! Może miał trudne dzieciństwo a teraz chce się wyżyć za to. Na prawdę przesadza a to już mnie wkurza.

(fiesta) #16

Szarex a czy ja twierdzę co innego ??

Po co ingerować w coś w co w większości przypadków jest oczywiste. Czego chłopak nie może przyjśc na studniówkę w oliwkowym gajerku i kremowej koszuli, a dziewczyna w czerwonej kiecce ?

(Aminokwasy) #17

No ale od kiedy wyrażenie swego zdania jest ingerencją przecież to nie jest nakaz opisał tylko jak to było i wielce halo z tego powodu :?

(Szarex2 0) #18

A no faktycznie, nie doczytałem, przepraszam.

Nic nie stoi na przeszkodzie moim zdaniem. Na mojej studniówce były suknie ciemnoczerwone, ciemnoniebieskie, ciemnozielone i czarne, garnitury też chłopaki mieli różne.

(fiesta) #19

Może lepiej by napisał pamiętnik Bojówkarza Młodzieży Wszechpolskiej z lepszym pożytkiem dla ogółu

:lol: