Musepack encoder

witam!

czy możecie mi polecić jakiś dobry i przedewszystkim sprawdzony program do “tworzenia” plików w formacie mpc :slight_smile:

http://www.musepack.net/index.php?pg=win

Pobierasz 1. i 3. plik, które potem wrzucasz do jednego folderu. Całość następnie odpalasz za pomocą MPC Batch Encoder.exe

chyba powinienem jeszcze dodać, że najlepiej aby to było coś w stylu CDex`a :wink:

No to jest z GUI (graficznym interfejsem) :wink:

PS Ewentualnie używaj Nero Wave Editora + wtyczka MPC, ale to powyższe narzędzie jest o niebo lepsze.

dobra przekażę :lol:

ale więcej propozycji mile widziane :!:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

klik

dBpowerAmp Music Converter 11.0"

Może ten ? :))


link ukryty za długi

monczkin

hmmm

ale mnie chodzi o program do tworzenia mpc :roll:

najlepiej takie coś jak CDex

No ale nie ma idealnie takiego jak CDex… w ogole nie rozumiem porównania do CDexa… Jak dla mnie prostota programu, który zlinkowałem jest porażająca.

Exact Audio Copy + mpc kodeki

http://www.hydrogenaudio.org/forums/ind … topic=1927

Pawek nie irytuj się tak :wink: to ma być dla znajomego, a on od lat jest przywyczajony do CDex`a :slight_smile:

chodzi o to żeby sobie włożył AudioCD do napędu uruchomił ten programik i zrippował ładnie utwory do mpc (jak wcześniej mp3)… szukam i szukam i nic nie mogę znaleść :-s

ten progs co wieszak podał jest trochę kosmiczny :smiley: ale przede wszystkim to trial :frowning:

wypróbuję jeszcze to co stefe zapodał :slight_smile:

Nie irytuję się, tylko przecieram oczy ze zdumienia widząc to, co piszesz.

Jaki problem w takim razie uruchomić CDexa. Zripwać te ścieżki audio bez kompresji (normalnie do wav). Później odpalić króryś z proponowanych w tym topicu programów (w przypadku niektórych nawet nie trzeba wcześniej ripować) i przekonwertować do mpc

Gdzie tu widzisz coś skomplikowanego i wymagające jeszcze jakiś innych programów :?:

ripujac do wav nie zapiszesz tagow…

:?:

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi.

dokladnie o tagi… tytuly utowrow, nazwe wykonawcy, rok wydania plyty itp.

wkladajac oryginalna plyte do napedu mozesz z bazy w internecie pobrac wszystkie dane na temat danego albumu… ripujac do mpc, czy mp3, ogg, ape mozesz te dane zapisac… w wav tego nie zrobisz, bedziesz mial goly plik.

200508110912355lg.png

to jest niezłe: Exact Audio Copy :slight_smile:

ale nie wiem dlaczego zawsze kompresuje mi do .wav :expressionless:

co bym nie dał to i tak jest wave :shock:

bo musisz skonfigurowac w opcjach jakiego kompresora uzyc.

200508110932371su.th.png

200508110936118kk.th.png

200508110937547om.th.png

beztytuu15vp.th.png

no tak… wszystko to ustawiłem już… :expressionless:

próbowałem też na mp3 i kapa… zawsze jest .wav :-s

widzę, że ty kompresujesz wavy na mpc, a ja próbuję zrzucić tracki z płyty audio :roll:

a włączasz kompresje czy poprostu rip do wav?

200508111129086to.png

beztytuu11wd.png

jezeli to ci nie wychodzi to bankowo robisz cos zle…

ja wlasnie ripuje tracki z plyty audio… ten proces jest podzielony… najpierw program kopiuje do do wav, a pozniej automatycznie przechodzi do kompresji… po zakonczeniu kompresji program nadaje plikowi odpowiednia nazwe i dodaje tagi.

poza tym… ustawiles w opcjach kompresji sciezke dostepu do pliku z kodekiem mpc? jezeli nie to skad program ma wiedziec jak skompresowac plik?

TAK :!: wszystko robiłem jak piszesz (aż takim lamerem nie jestem :wink: )

oczywiście… udało się :jupi:

nie wiem gdzie tkwił błąd :-k ale teraz kompresja działa :slight_smile: zarówno mp3 jak i do mpc 8)

dzięki stefe myślę, że kuzyn będzie zadowolony :slight_smile: