Muszę ciągle resetować DNSy

Witam.

Opiszę swój problem, posiadam Win8 Pro 64bit, jest to legalna wersja. Problem pojawił się w tydzień temu. Podczas przeglądania stron, nagle przeglądarka Mozilla przestała wczytywać strony. Otóż co się potem okazało, Windows zgubił serwery DNS, działała tylko wyszukiwarka Google, której działanie kończyło się na wyświetlaniu wyników, jednak żadnej strony otworzyć nie mogłem, było widoczne ciągłe ładowanie. Jednak po operacji:

Klawisz Windows + R -> wpisujesz cmd -> komenda: netsh int ip reset resetlog.txt

Wpisz: netsh winsock reset catalog -> enter -> reset komputer

Od tamtego czasu co drugi dzień a czasem nawet codziennie problem się nawraca i za każdym razem muszę ponawiać wyżej opisaną operację. Denerwuje mnie to, nie widzę żadnego czynnika który mógłby to powodować.

Proszę o pomoc, Microsoft ma gdzieś moją prośbę. Sterowniki kart sieciowych, WiFi przeinstalowałem. Antywirus nie jest tutaj problemem gdyż używam tego systemu od 2 miesięcy tak jak i antywirusa i problem pojawił się tydzień temu.

Poczytałem o problemie na stronach Microsoft dotyczących windows8.

Problem występuje najczęściej po migracji z W7 do W8.

Zalecane jest de instalacja posiadanego security system ,zrestartowanie komputera i instalacja ponowna systemu security.

Ręczne wpisanie numerów DNS .

To numery DNS Primary DNS: 8.8.8.8

Secondary DNS: 8.8.4.4

Tutaj strona z tematem http://superuser.com/questions/497446/t … -windows-8

Oczywiście DNS możesz zmienić - najlepszy Open DNS .

208.67.222.222

208.67.220.220

https://store.opendns.com/setup/operati … /windows-7

Security System - masz na myśli program antywirusowy/firewall ?

własnie to , jakikolwiek masz zainstalowany :slight_smile:

Nic nie pomogło, problem bardzo uciążliwy, ręcznik na macie, wczoraj system od nowa. Moja znajomość problemu nadal znikoma, rozwiązania brak.

Próbowałeś ustawić powyższe DNS ?

Sprawdź czy oczyszczenie bufora dns pomaga. Wiersz polecenia i wpisz :

ipconfig /flushdns [ENTER]

ipconfig /registerdns [ENTER]

Bez restartu.

Próbowałem ustawiać DNSy pomagało ale na krótko, średnio 1-2 dziennie musiałem kombinować.

Po formacie póki co jest OK.

Dodane 04.02.2013 (Pn) 0:25

Problem powrócił na nowo postawionym systemie, wytrzymał 9 dni, windows 8 jednak jest nieudany, wina ewidentnie po stronie microsoftu bo nie ma to żadnego połączenia z innym software’m,

teoria o tym, że co drugi windows się do czegokolwiek nadaje potwierdzona