Muszę podkręcić fsb

Witam! Muszę podkręcić FSB w moim procesorze. Mam konfig:

AMG athlon XP 2000+

2gb ram

Geforce 7300GT

Muszę podkręcić FSB w moim procesorze. Jakim programem? itp. proszę o pomoc. (czy da się wogóle podkręcić fsb w tym procku)

FSB podkręca się w biosie. Programy do dość poroniony pomysł. Podaj jaką masz płytę główną, pamięci i zasilacz. Sprawdź jakie masz temperatury na procku (core temp i orthos Small FFTs test przez godzinę). Jak będą duże to musisz zmienić chłodzenie przed podkręcaniem.’

Możesz wyjawić w jakim celu? Boisz się wejść do biosu czy co? Jak ustawisz mu za duże fsb to wystarczy zresetować ustawienia i komp wstanie.

No właśnie mam to zrobić nie przez bios tylko programem. To jest zamierzone w 1 celu ;>. Tylko nie wiem jakim programem :frowning:

Boisz się wejść do Biosa?

Heh… napisz w jakim celu…

nie boje się wejść do biosu. Do 1 gry, dzięki podkręceniu FSB gra odbiera lepiej i o wiele szybciej. Nie pytaj na jakiej to działa zasadzie ;>. Tylko muszę podkręcić przez jakiś program a nie bios.

Jak ustawisz w biosie to masz pewność, że zrobisz to poprawnie. Poza tym cały komputer “ożyje”. Przeczytaj kilka poradników jak to się robi i do dzieła. W windowsie nie ma co kombinować.

Boże, co za herezje… Kolego mama3 - poczytaj o oc, wydajności procesora, karty graficznej, ich związku z działaniem gier… Procesor podkręca się w biosie - bo tak jest bezpieczniej i po prostu lepiej - ustawienia są zapamiętywane i takie same przy każdym włączaniu komputera, a nie zmieniają się dopiero po włączeniu systemu, czy ew. programu. Gry mają to do siebie, że chodzą lepiej na wydajniejszym sprzęcie. Strzelam, że ktoś Ci nagadał jakichś legend o zwiększeniu fsb, nie w biosie tylko z pod Windy ażeby gra lepiej chodziła, tak dla zgrywy… ehh…