Muszę wgrywac za każdym razem sterowniki do karty dźwiękowej

Gdy chcę włączyć sobie winamap to pokazuje mi sie taki komunikat:

bbd67bee64841253.jpg

I gdy wchodze do dźwięków w panelu sterowania, patrze na kontrolery i widze:

f522112c6ea61277.jpg

pomóżcie

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty dzwiękowej

tylko ja mam zintegrowaną z płyta główną

To zainstaluj sterowniki do płyty głównej w tych sterownikach powinien być sterownik podaj markę płyty głównej

próbowałem

widać mało skutecznie, “popróbuj” bardziej, nikt tego za Ciebie nie zrobi

Zainstalowałem i działało, ale po ponownym włączeniu komputera znowu ten sam problem

kil

Mnie tytuł kojarzy się z afonią…zapewne nie to miałeś na myśli tytułując temat.

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Pomoże ktos??

zacznij od sprawdź na początek czy masz podłączone/włączone w bios’ie (jeśli zintegrowany dźwięk)

nie masz zainstalowanego urządzenia audio, zobacz menedżer urządzeń i poszukaj tam urządzeń audio, pozycji z wykrzyknikiem/znakiem zapytania…

A w biosie to mam gdzie sprawdzić??

Zainstaluj najnowszy DirectX.

Co do BIOSu, wątpię żeby to był jaskiś trop, ale to by było w “Integrated Peripherals” i tam coś w stylu “Onboard Audio” musiałbyś ustawić na “Enabled”. Direct Sound to składnik biblioteki DirectX. Zainstaluj sterowniki do płyty głównej jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Zazwyczaj na CD dołanczanym do płyt głównych są m.in. sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej.

Na Windows/Microsoft Update są sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej :smiley:

Strowniki zainstalowałem nawet ściągnąłem najnowsze z neta ale po ponownym uruchomieniu muszę go znowu instalować :frowning:

może więc pobrałeś złe?

może dołącz jakiś obrazek z menedżera urządzeń… czy inny opisujący

może to wam pomoże:

be70d57572c4d7ee.jpg

napewno pomógł by model Twojej płyty głównej…

w Menedżerze urządzeń nie masz “?” bądź “!” ??

konflikty sprzętowe patrzyłeś czy występują?

wygląda na to że albo sterownik jest nie odpowiedni, albo windows nie zapisuje ustawień/traci je…

taka jest moja teoria.

…jak mam takie “nie wytłumaczalne problemy” instaluję po prostu od nowa windows + łatki i zawsze jest normalnie.

zastanów się więc nad tym, zrób kopię zapasową ważnych danych i przeinstaluj, szczególnie jak masz Xp bez SP2 i najnowszych łatek

Spoko dzięki tak chyba zrobię