Muzyka w przeglądarce FF-jak wyłączyć?

Witam.Niedawno zainstalowałam Firefoxa.Wszystko ładnie i cacy,ale dlaczego jak włączam przeglądarkę to słychać muzykę?Nie wiem jak to wyłączyć.Na IE tego nie ma.

Muzyka włącza się bo są złośliwe reklamy niezależnie czy to IE czy FF.

Ja używam dodatku Adblock Plus lub No Script.

Jest trochę zabawy przy odpowiednich ustawieniach tak aby dodatki nie zablokowały właściwej treści.

Mam dodatek Adblock Plus,ale nadal słychać muzykę jakby było włączone radio.Mam wyciszone głośniki bo to jest wkurzające.Jak sprawdzić co to gra i najważniejsze,jak to wyłączyć?

Jeżeli słychać nawet przy pustej stronie (about:blank) to nie wiem co może wywoływać dżwięk

Jaką masz stronę startową, jakie masz dodatki do Fx, czy dokonałeś przynajmniej subskrypcji reguł do ABP?

Na moje oko są dwa powody grania muzyki w Fx (lub ogólnie w przeglądarce):

  • strona ma zaimplementowanego grajka, względnie może to być reklama

  • zainstalowany dodatek do przeglądarki, który albo jest ogólnym player’em, albo tylko odtwarzaczem radiowym… albo rozszerzeniem, które z założenia “podpina” się pod zainstalowany w systemie odtwarzacz.

Ewentualnie (choć mało prawdopodobne) byłeś na jakiejś stronie, która coś pozostawiła w przeglądarce (np. ciacho) i teraz sobie muzyka leci przy każdym uruchomieniu przeglądarki.

Strona startowa to wyszukiwarka Google,dodatki-Adblock Plus,motywy,tłumacz Quick Translator,Java Quick Starter (wyłączone),Microsoft .NET Framework Assistant (wyłączone).Historia przeglądania wyczyszczona i gra dalej ](*,)

Wyłączyłam wtyczkę Shockwave flash i cisza…ale jest ona potrzebna.Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi…

W sieci nie ma w zasadzie nic dziwnego co mogłoby wywoływać taki problem, a jedyne “rozwiązania” to uruchomiona strona, która odtwarza muzykę. Tak więc z mojej strony mogę jedynie zapytać, czy jak odpalasz Fx’a, to na pasku kart masz tylko i wyłącznie kartę z wyszukiwarką Google? Pytanie jest związane z tym, że w Fx karty mogą być “przypinane”. Takie karty nie są standardowych rozmiarów/szerokości (bardziej przypominają przycisk z samą ikoną i zawsze lokują się po lewej stronie paska kart), nie posiadają przycisku zamknięcia i są uruchamiane zawsze z uruchomieniem Fx.

Pozbyć się takich przypiętych kart można na dwa sposoby:

  • po najechaniu na kartę wciskasz PPM i wybierasz “Odepnij kartę”, wtedy zmieni się na standardową i będzie można ją zamknąć przyciskiem

  • po najechaniu na kartę wciskasz PPM i wybierasz “Zamknij kartę”, co spowoduje jej zamknięcie

Nic więcej do głowy mi nie przychodzi w tym temacie.

Problem rozwiązany.Jedna z kart (stron) odtwarzała muzykę.Dziękuję za pomoc :slight_smile: