Muzyka z radia internetowego

Mam pytanie czy mozna nagrywać muzyke z radia internetowego czy to jest l egalne

tak

Złączono Posta : 19.10.2006 (Czw) 10:17

pytanie tylko czy stacja radiowa nadaje legalną muzyke :stuck_out_tongue:

można nagrać muzykę czy audycję z radia internetowego. W zależności w jakim programie nadaje radio, wtedy stosuje się odpowiednie oprogramowanie do nagrywania.

P.S.

a z tą legalnościa to tak samo jakbyś nagrywał ze zwykłego radia.

Niekoniecznie.

nagrywanie muzyki z radia samo w sobie jest legalne, co innego posiadanie tego nagrania na kompie. To jest ten sam mechanizm co z mp3 :wink: jeśli masz muzyke z radia to “zaiksu/policji” nie będzie obchodzić skad to masz jeśli nie masz na to faktury czy innego dowodu zakupu…

A czy ktokolwiek o to pytał.

Jako OT kosz.

czyli jak to jest?

sphinx , w wielu radiach internetowych leci muzyka nielegalnie ściągnięta z Sieci. Jeśli nagramy muzykę z takiego radia, to będziemy (nawet nieświadomie) posiadaczami pirackiej kopii.

Tak ze nie każde radio internetowe ma prawa do muzyki którą puszcza. Zresztą kopiowanie a w szczególności rozpowszechnianie takiej muzyki nie jest legalne.

wiec uznalem ze normalne radio to rmf czy zet wiec muza jest tam legalna a moje pytanie tyczy sie nagrywania muzy z takiego radia (czy to na magnetofon z tradycyjnego radia czy na komputerze z rmf fm sluchanego przez http://www.abradio.pl )

sphinx napisałem Ci już, nagrywanie jest legalne, ale przechowywanie tego u siebie na kompie nie, nie masz na to pozwolenia od stacji radiowych, ponieważ muzyka jest cześcia programu ktory jest wlasnościa radia…