MyPhone Hammer Force LTE czy warto ?

Witajcie, mój tata ma dylemat ostatnio natknął się na telefon MyPhone Hammer Force LTE w Biedronce za 599 zł i zastanawia się nad kupnem tego modelu. Telefon służył by głównie do dzwonienia i odbierania smsów w pracy, gdzie dużo się kurzy na plus jest jego solidna obudowa,bo jak pokazują filmiki inny telefon niefortunnie upadł i wyświetlacz wiadomo pękł a ten niby nie. Jednak mam pytanie czy jest on naprawdę tak wytrzymały? Czy ktoś z Was posiada ten model ? Za wszystkie opinie dziękuję z góry. Pozdrawiam :slight_smile:

Szczerze ?
To na wyświetlaczu jest zwykłe Gorilla Glass 3 jak na wielu innych “normalnych” telefonach.
Sam ekran nie jest chroniony dodatkowo w żaden sposób na wypadek upadku.
Nawet ramka telefonu nie ma bumpera (prawie nie wystaje), aby coś dodatkowo ochronić.
Na kurz jest odporny - fakt.
Poza tym stary Android 4.4
Telefon nie wart tej ceny.

Najbardziej odporna będzie zwykła komórka z racji małej przekątnej ekranu.
Mój tata ma hammera, ale komórkę to fakt jest odporna, ale plastik strasznej jakości - bardzo się rysuje.
Ten model, co podałeś akurat miałem w ręku. Siostra od znajomego go ma, co do wytrzymałości - najwyżej “biedronkowa”

Skoro ma być już smartfon o podwyższonej odporności to w podobnej cenie proponuję - bateria 4500mAh i Android 6.0, a także wykonanie będzie tu dosyć dobrym argumentem:
http://doogee.pl/glowna/68-doogee-t5s-lte-ip67-waterproof-50hd-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-4500-mah-android-60-marshmallow.html


lub
droższy o 40zł, ale ma tylną obudowę sportową i biznesową w zestawie:
http://doogee.pl/glowna/65-doogee-t5-lite-lte-ip67-waterproof-50hd-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-4500-mah-android-60-marshmallow.html

Dziękuję Domker za podpowiedź jeszcze jedno wymienna bateria ? Fajnie gdyby była a jak nie to trudno. Pozdrawiam :slight_smile:

Wymienna bateria tylko troszkę ciężko się rozkręca, bo trzeba odkręcić śrubki na torxa przez co trzeba użyć trochę siły/nacisku. Poza tym dolne śrubki są dłuższe i trzeba zwrócić na to uwagę. Wersja z pleckami sportowymi jest na 10 takich śrub, a wersja z pleckami skóropodobnymi na 8 śrub skręcana.
Poza tym wersja sportowa ma ramkę z twardego plastiku, a biznesowa metalową (aluminium).

Jak byś kupował to lepiej dorzucić te 40zł, bo wtedy możesz sobie zmieniać. Jak się znudzi albo jakimś cudem uszkodzi sportowa wersja to rozkręcasz i przykręcasz drugie plecki (skóropodobne)

Wytrzymały jest na pewno Iron 2, polecam sprawdzić sobie crash testy na youtube, za to Axe Force wydaje mi się bardziej funkcjonalny, no i ma niezłą baterię