Myslenie nad Gadu

Tak własnie sobie siedzialem przed kompepm i wpadlem na pomysl !!

mialem Low ID na eMule bo mialem zablokowane porty, odkad je odlbokowalem to mam High ID.

Ze mna na gadu nikt nie moze nawiazac polazcenia (resztki jakichs zabezpiecajacych programow np: Norton Internet Security blokuje najprawdpodobniej) i czy nie da sie odblokowac portow na jakich “dziala” gadu ?? Czy jest to wogole mozliwe ?? Czy jest to bezpieczne ??

Jest jakiś program, który odblokuje ten port 1550 ?? :?

a masz wpisany port 1550 w gadulcu??

Bo raczej wątpier aby admin był aż tak złosliwy i blokował ci port od komunikatora.

Być moze jest tez tak jak piszesz,ze moze być przyblokowane przez Nortona

Admin nie blokowal bo kiedys mialem polaczenie.

Neta mam z kablowki.

Mam zewnetrzne IP.

Nic nie blokowałem 8)

port=1550

Czyli masz zablokowane w Nortone,odblokuj i tyle.

Od pol roku nie mam NORTON INTERNET SECUIRTY !!

Wyczysc rejestr z wpisów po Nortonie powinno pomóc!!

W Vortalu jest do pobrania programik do czyszczenia rejestru z wpisów.

Czyscilem i to nie raz !!

Możesz spróbować przeczyścić rejestr programem jv16 PowerTools 1.3.0.195 moze wynajdzie coś po Nortonie i usunie.

Jak nie, to możesz zainstalować go jeszcze raz, odblokować porty i go wywalić.

A jest inna mozliwosc odblokowania portow ??

Nie ma jakiegos prostego programnu ktory jednym kliknieciem myszki odblokuje mi port 1550 ??

Zmień port w GG na ten co sobie odblokowałeś w eMule.

Na jaki TCP czy UDP ??

TCP

Super gadu dziala ale teraz emule znowu ma LOW ID :? (sa azolte strzaleczki w globusie na dole)

Nie da sie tego jakos pogodzic lub odblokowac 1550 ??

Sciąg ten Power Tools i przeczysc,5 minut roboty a może pomóc… :?

Mam to dlugo na kompie i czyscilem nie jeden raz !!

Sluchajcie skoro eMule odblokowal sobie sam porty kednym kliknieciem to czemu jakis inny program niemoglby jednym kliknieciem odblokowac portu 1550 ??

Zapewne GG jest blokowane przez firewalla systemowego (tego z WIN XP) Musiałbyś stworzyć w tymże firewallu odpowiednią regułę, co zabierze Ci około 30 sekund. Dostęp do Firewalla masz z Panelu sterowania.

Co się zaś tyczy LOWID w eMule, to ja bym aż tak bardzo nie rozpaczał, gdyż na dłuższą metę nie ma on znaczenia w kwestii prędkości ściągania, gdyż LOWID oznacza jedynie tyle, że nie można się połączyć z pewną grupą uzytkowników - też z LOWID. Natomiast uzytkowników z HIGHID jest tak dużo, że Ci z LOWID nic nie tracą.

Nie mam SP2 :?

Ale Firewall pojawił się już z SP1, czy nawet był od samego początku…

PAWEK a moglbys mi napisac jak to odblokowac :smiley:

Wjedź do Połączeń sieciowych w Panelu Sterownia, kliknij prawym na Twoje połączenie|Właściwości|Zaawansowane|Odhacz Chroń mój komputer…

Jeśli nie pomoże, to już nie mam pomysłów.