MySQL jak aplikacja portable?

Cześć,
Jest jakiś sposób, by uruchamiać serwer MySQL na zasadzie aplikacji “portable”? Nie chce całego XAMMPa ani całkowitej instalacji serwera MySL. Do testów wystarczyłoby mi krótkie uruchomienie na zasadzie “kliknięcia”. Może tez być oczywiście uruchamiane z konsoli, to raczej również nie problem. Fajnie, jakbym mógł to nawet mieć na pendrivie :slight_smile: Jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

Może XAMMP lite, w wersji portable?
https://portableapps.com/apps/development/xampp

Wiem, wiem, to nie MySQL, ale to to samo i bardzo często stosowany jako zamiennik z wielu względów, najczęściej ze względu na sposób wydawania MySQL przez Oracle. Używam od bardzo dawna zamiast MySQL, nawet w aplikacjach które go wymagają i nie robi im to żadnej różnicy.

Tylko pamiętaj musisz sobie serwer skonfigurować, w XAMPP masz już go wstępnie skonfigurowanego.
Możesz też wyciać mysql z XAMPPa jeśli chcesz. Popatrz na pliki bat uruchamiające usługę, a będziesz wiedział jak go uruchomić. Generalnie XAMPP ma ładnie wszystkie pliki poszczególnych usług poukładane, więc nie powinieneś mieć problemu z odnalezieniem plików serwera DB. Pamiętaj tylko by brać pliki z XAMPPa w wersji portable.

1 polubienie