MySQL komercyjny projekt

Witam!

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi ten cały baizer związany z podwójnym licencjonowaniem bazy MySQL??

Z tego co rozumniem sprawa wygląda tak:

Od wersi 4.1 MySQL jest na licencji GNU lub też komercyjnej (ta druga opcja jest dla tych którzy nie chcą aby ich pojekt nie był już na licencji GNU i chcą się od niej uwalnić).

Ale jak to rozumnieć??

Chodzi mi o to czy jeśli używając bazy MySQL (na licecnji GNU) napisże kod w PHP/MySQL, ale mój produkt nie będzie zawierał dołącznej bazy to czy ten kod musi być też na licecnj GNU?? Czy też skoro produkt nie zawiera dołącznej bazy MySQL mogę go dystrubuować jak mi się podoba??

MySQL stosuje po prostu podwójny model licencyjny - dla podmiotów które NIE MOGĄ stosować GPL, bo im to nie pasuje. NIGDZIE w żadnym miejscu nie jest napisane, że jeżeli chcesz stosować MySQL do zastosować komercyjnych, musisz płacić.

Ok… Ale dokładnie chodzi mi o sytułację w której mój produkt (kod PHP/MySQL bez dołączonej bazy) chcę komuś sprzedać (ale nie na licenji GNU) to co jest z tą komercyją??

Słyszałem też iż zakup licecnji komercyjenj jest wymagany wtedy gdy produkt (inny niż GNU) posiada z sobą zintegoraną bazę, bądź też zmusza klijęta do używania takowej??

wiesz co dokładnie to ci nie powiem ale w komentarzach

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … muje+MySQL

BlackMan®™© dość dokładnie poopisywał wszystko, poczytaj, może coś przydatnego dla siebie się dowiesz