Mysql php a strona kodowa

Mam proble z wyświetlaniem polski znaków dialektrycznych zamiast których pojawiają się tzw. krzaczki.

Strona kodowa strony to:

W bazie danych metoda porównywania to w każdej z tabel i w samej bazie Latin2 General_ci

Próbowalem już zmieniać na utf8 general_ci tak w samej bazie jak i wszystkich wierszach tabel co naturalnie nic nie dało. Co robić?

Sprawę powinien załatwić kod:

…Chodzi o to, by wykonać polecenie SET NAMES zaraz po połączeniu z bazą :wink:

I nadal są…

Złączono Posta : 23.01.2006 (Pon) 16:41

mysql_query("SET NAMES 'latin2'");

Dodalem to zaraaz po połaczeniu z bazą

Złączono Posta : 23.01.2006 (Pon) 21:48

A co dalej? Kod jest dodany strona kodowa w mysql jest latin2 i na stronie meta jest dobrze ustawione a mio to są krzaki

Ja mam z kolei taki problem:

Jest plik index.php, w którym część danych jest pobierana z bazy danych, a część wyświetlana za pomocą echo “cośtam”;

W momencie kiedy deklaruję w sekcji meta stronę kodową jako windows-1250 polski znaki są widoczne jedynie w tych pobieranych z tagów echo. W momencie kiedy ustawię ją jako iso-8859-2 polskie znaki są widoczne wyłącznie z danych pobieranych z przeglądarki, a nie widać ich w tych tworzonych przez skrypty.

System porównywania bazy danych to latin2 general_ci (ogólny i przy każdej z tabel ten sam)

Jak można temu zaradzić?

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się konwersja…

info na: http://www.gajdaw.pl/varia/ogonki.html

Dzięki… chwilę wcześniej dostałem odpowiedź od znajomego informatyka. Problem pojawia się gdy tworzy się strony np. w notatniku, a więc narzędziach Microsoftu. Ta strony zapisywae są ze stroną kodową windows-1250. Wystarczy zapisać to np w Pajączku i problem znika :- )