Mysql po wrzuceniu na serwer. co dalej?


(system) #1

Witam. Pewnie to proste pewnie pytanie, ale zastanawiam się na tym. mianowicie chodzi o to że dotychczas korzystałem z mysql głównie za pomocą wiersza poleceń w windows. Tworzenie baz, tabel, użytkowników itd. Teraz zastanawiam się jak to wszystko zrobić na serwerze? Po wrzuceniu strony na serwer jak to wszystko skonfigurować by kod php działał razem z mysql, by łączyć się z bazą?

pozdrawiam


(M@ster) #2

Na serwerach zwykle zainstalowany jest phpMyAdmin gdzie dokonasz tego samego co w wierszu poleceń mysql'a.

Swoją drogą dziwię się, że chciało Ci się męczyć w ten sposób, phpMyAdmin to bardzo wygodne narzędzie do zarządzania bazą, w tym tworzenia tabel.


(system) #3

a no faktycznie jest phpMyAdmin. Tylko teraz jestem tam zalogowany i mam jedną bazę którą serwer dla mnie utworzył i nie mogę stworzyć nowej bo pisze, że nie mam uprawnień... dlaczego tak jest?


(Crow86) #4

Najczęściej wykorzystywanym narzędziem jest phpMyAdmin, który pozwala zarówno za pomocą komend jak i kreatorów zarządzać daną bazą na serwerze. Mały tutorial dotyczący instalacji i konfiguracji Apache+MySQL+PHP: http://wortal.php.pl/wortal/artykuly/se ... na_windows


(M@ster) #5

Zależy od hostingowca. Bazy niektórzy pozwalają tworzyć jedynie z poziomu panelu zarządzania kontem.


(system) #6

bo miałem tam opcje create dabase i utworzyło mi ją, nazywając ciągiem liczb. a w phpMyAdmin opcja tworzenia jest zablokowana.. a podczas próby zmiany nazwy tej bazy wyrzuca błąd..