[MySQL] Problem z bazą danych

Witam mam problem. Żeby testować phpBB by przemo zainstalowałem sobie WebServ. Skonfigurowałem, wrzucam pliki i chcę zainstalować forum. Robię baze danych i próbuję podłączyć. Na próbach się skończyło. Oto screen:

c39dcd1a08b74ca9.jpg

Co robię źle?

a ty wgle masz baze danych? jezeli localhost to masz platny serwer nie? a wgl to ty sie znasz na tym? a port? wiesz jaki twoja baza uzywa?

Człowieku jakie głupoty gadasz! Bój się Boga ![-o<

Chodzi o to, że nie umiem zrobić bazy danych a ty mi się mnie pytasz czy ją mam. Jak chcesz nabijać posty to w kategorii OFF TOPIC ! :expressionless:

ja mam wlasny platny serwer i wpisuje localhost :slight_smile: czlowieku ty sie boj Boga :slight_smile:

matmaxalez nie poniżaj się bardziej niż już to zrobiłeś.

localhost to host lokalny, Ty pewno wpisujesz tak w PHP który wrzucasz na server gdyż on łączy się wtedy z bazą która stoi na tej samej maszynie, dlatego podajesz localhost. To samo robi autor topicu tylko że na swoim a nie zdalnym komputerze.

A co do samego problemu, wygląda jakby usługa serwera MySQL nie była włączona w ogóle. W ogóle co to za okno? Z jakiejś paczki serwerowej typu all in one?

Napisałem, że WebServ. A potem MySQL Control i stąd to okno.

m@aster XD pomylilem sie xD pomieszalem wszystko xD chodzilo mi ze na serwer sie loguje przez localhost a do bazy przez strony dystrybutora xD

A jak masz uruchomionego WebServa, to kliknij w trayu na jego ikonkę, i przejdź do PhpMyAdmin i zobacz co wtedy się pokaże.

Jak przejdziesz pod adres:

http://localhost/

To nie ma tam napisanych jakiś błędów?

matmaxalez:

Wszystko Ci się pomyliło, lepiej nie pisz bo wszystko koledze pomieszasz.