Mysql zapytanie select - ustalenie primary key

Hej! Mam takie pytanie - czy w takim kodzie jak poniżej da sie ustalić by jedna z kolumn była jako primary key? Próbowałem różnych sposobów ale bez rezultatu…

 

select

W bazie danych zawsze jedna z kolumn musi być primary key, ale to jest kwestia konstrukcji danej tabeli a nie zapytania jako takiego, dlatego prawdę mówiąc nie do końca rozumiem co masz na myśli.

Nie w każdej. A w niektórych nawet kolumn nie ma…

Przepraszam, mój błąd. Nie dopowiedziałem wszystkiego - widzicie, problem tkwi w tym, że wszystkie tabele, z których korzystam mają ustawiony primary key - wiadomo. Problem jest przy tym właśnie zapytaniu, bo ono zwraca rezultaty, ale… wyświetla się też (w phpmyadmin) komunikat:

Tabela ta nie zawiera unikalnej kolumny. Funkcje związane z edycją siatki, pól wyboru, edycji, kopiowania i usuwania łącza może nie działać

Dodatkowo, całe to zapytanie jest generowane 0.42sek co jak na bazę, jest serio długim czasem - przez to wszystko nie działa skrypt wywołujący takowe zapytanie (i tym samym wyświetlający wyniki)

 

Bez struktury tabel ciężko będzie coś pomóc. Prawdopodobnie jest gdzieś błąd w zapytaniu, albo zapytanie ma mało sensu.

Nie w każdej. A w niektórych nawet kolumn nie ma…

Struktura jest taka:

http://codepad.org/pWzw9Ia2

 

Dodatkowo, baza powstała przez konwersję firebird->mysql w jakimś dedykowanym narzędziu. I np dlatego też nie mam pojęcia skąd w tabeli WIZYTY takie elementy jak:

KEY `WIZYTY_4` (`DATA`),
  KEY `WIZYTY_5` (`DATA`),
  KEY `WIZYTY_6` (`DATA`),
  KEY `WIZYTY_8` (`DOC_TYPE_ID`)

Ostatnia linijka zapytania jest błędna

on VISIT.DOCTOR_ID = DOCTORS.DOCTOR_ID

nie masz tabeli VISIT tylko WIZYTY.

Popraw to i zobacz czy zadziała.