Mysql


(Blask Ognia) #1

W adresach stron internetowych czasm pojawia się np nr id czyli:

komentuj.php?nr=1

Jakiego skryptu użyć do pobrania tej 1 i umieszczenia jej opd jakąś tam zmienną? Chodzi o komentowanie odpowiedniego artykułu o numerze 1 (w przypadku innych byłyby tam inne numery stąd chodzi o pobranie)


(Cudny) #2

nie zabardzo rozumiem o co ci chodzi ale w takim przypadku $nr = 1

pzdr


(adpawl) #3

Raczej:

$nr= $_GET['nr']; :wink:


(Blask Ognia) #4

Hmm... masz plik index.php, w którym to znajduje się wygenerowany pętlą zbiór artykółów umieszczonych w bazie danych. Pod każdym z nich znajduje się słowo komentuj, które po kliknięciu przenosi do pliku komentuj.php z odpowiednim numerem id komentowanego artykułu co yglada w przypadku artykuł o id 1 tak: komentuj?nr=1 Gdybym chciał przypisać konkretną liczbę do tej zmiennej dla każdego artykułu musiałbym tworzyć osobny plik php. Tu chodzi o pobranie liczbt, która jest wstawiana jako nr id artykułu, dlaej będę ją podawał w wierszyu z komentarzem w odpowiedniej kolumnie, by potem móc wyświetlać wszystkei komentarze fo konkretnego artykułu.

Pozdrawiam...

Złączono Posta : 22.01.2006 (Nie) 19:03

Łoł... cóz za szybkość... :- ) Wielkie Ci dzięki :- )

Złączono Posta : 22.01.2006 (Nie) 19:05

A jedno jeszcze pytanie. Czy istnieje możliwość, by skrypt sprawdzał, czy istnieje artykuł o podanym w adresie ip? Chodzi o to, że ktoś ógłby wpisać cokolwiek i komentarz niepotrebnie trafiałby do bazy jako śmieć.


(Balon) #5

przed tym sie nie uchronisz ... mozesz oczywiscie zapisac adres ip usera do bazy i potem sprawdzacz czy istnieje juz taki .. :wink:


(Cudny) #6

No to jest oczywiste, ale w tym danym przypadku $nr przyjmuje wartosc 1 czyli $nr = 1;

pzdr


(Balon) #7

Nie rozumiem ale wydaje mi sie ze sugerujesz ze jesli np zrobie skrypt numer.php wygladajacy np tak

<?php

switch ($nr) {

case 1: echo Hihi; break;

}

?>

To wpisujac numer.php?nr=1 zobaczysz Hihi tylko wtedy jesli dyrektywa register_globals ma wartosc on... jesli nie to mozesz sobie dac spokoj bo dziala tylko metoda adpawl ;]


(Cudny) #8

Takie bylo moje zalozenie ;]

pzdr