MyStart Search i spowolnienie systemu

Witam. Ostatnio w bliżej nieznany mi sposób, do przeglądarki dokleił się toolbar MyStart Search, a także strona startowa i strona, z jaką otwiera się nowa karta, zmieniły się na MyStart. Ile potrafiłem, tyle usunąłem sam, jednak pozostałości po tym nadal są obecne w systemie, a także w samej przeglądarce. Poza tym system ostatnio znacząco zwolnił. Dlatego proszę o sprawdzenie logów.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odinstaluj Akamai NetSession Interface.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Log AdwCleaner

Log z usuwania OTL

OTL.Txt

Extras.Txt

Zdaje się, że wszystko działa jak powinno.

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

http://www.searchengines.pl/Czyszczenie … 41981.html

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Skrypt i sprzątanie OTL wykonane. Przywracanie systemu sobie darowałem, bo jest cały czas wyłączone. Malwarebytes Anti-Malware wykrył 9 infekcji związanych z Antivirus Protection 2012, który też swego czasu nieproszony zagościł na moim komputerze. Wszystko zostało usunięte. Mogę teraz usunąć Malwarebytes Anti-Malware, czy lepiej, żeby pozostał na komputerze? Nie będzie gryzł się z Avirą?

Może zostać.W razie potrzeby można nim przeskanować.

W takim razie niech sobie leży na dysku. Dzięki za pomoc :slight_smile: