Mystart search / Vi-View i inne - jak usunąć?


(Piotrleon) #1

Witam,

mam problem z Mystart Search. Wykorzystałem już większość znalezionych porad z netu i nadal niestety nie mogę do końca tego usunąć z Firefoxa i z Chroma. Ciągle, w którymś momencie użytkowania wyskakuje mi ta wyszukiwarka lub ta druga Vi-View. Jak się tego świństwa pozbyć na dobre?

FRST http://www.wklej.org/id/1820887/

ADDITION http://www.wklej.org/id/1820888/


(Acorus) #2

a.txt


(Piotrleon) #3

Tu nowy plik:

http://www.wklej.org/id/1821028/

Niestety, po otworzeniu Firefoxa i wpisaniu przypadkowego hasła do wyszukiwarki od razu wyskoczył mi Vi-view z omniboxa… :confused:


(Acorus) #4

d.txt


(Piotrleon) #5

Dzięki Acorus, z Firefoxa wszystko zniknęło. Natomiast pozostał jeszcze Chrome… tam nawet w ustawieniach ograniczyło mi wybór wyszukiwarek do tych, które są dostępne w omniboxie. Ponadto, pomimo, że mam stronę startową ustawioną na google i po otwarciu przeglądarki “kontynuuj tam gdzie skończyłem” zawsze dodaje jedną kartę z Mystart Search.

FRST - http://www.wklej.org/id/1821676/

ADDITION - http://www.wklej.org/id/1821677/

SHORTCUT - http://www.wklej.org/id/1821678/

Ps. nie wiem czy mogę podpiąć, ale po zainstalowaniu Win 10, komputer z 30 sekund uruchamiania się wskoczył na ponad 3 minuty… i trwa to już jakiś miesiąc. Czy z tym coś można zrobić?


(Acorus) #6

f.txt


(Piotrleon) #7

Dziękuję za chęć niesienia pomocy :slight_smile: Tym razem jednak muszę wrzucić link do zrzutu ekranu:

Firefox : http://zrzut.pl/ql59pAO

Wyjaśniam, pomimo użycia wszelkich dostępnych narzędzi oraz FRST64, nadal, przy każdym uruchomieniu Firefoxa podstawia mi się wyszukiwarka mystartsearch oraz dodaje się w wyszukiwarkach do wyboru (druga strzałka) chociaż usuwam ją za każdym razem.

Chrome: http://zrzut.pl/8UpMG5H

W Chromie jest tak samo. Nie dość, że mam wybór wyszukiwarek ograniczony do tych z omniboxu to dodatkowo zawsze przy otworzeniu przeglądarki otwiera się również dodatkowo karta z Mystart Search…

Dodatkowo wrzucam:


(Acorus) #8

Miałeś odinstalować Chrome.W Firefoxie zainstaluj rozszerzenie Febe.Zrób kopię zakładek i haseł.Odinstaluj przeglądarkę.Usuń profil i zainstaluj na nowo.


(AndroidFan) #9

jest też nowa metoda na kasowanie Mystart search i Vi-View: download.net.pl/jak-usunac-mystart-search-czy-vi-view-z-systemu-windows/n/7640/ warta chyba polecenia.


(Acorus) #10

To nic nowego nie wnosi.Samo użycie AdwCleanera nie pomoże.