Mysz A4Tech V8M - regulacja dpi / cpi / czułości

Witam!

Kupiłem drugą mysz jak w tytule. Mysz ma wbudowaną kontrolą czułości / dpi. Pierwszą mam od chyba 8 lat i regulacja jak i dwuklik i trójklik działają. Na tej drugiej nie potrafię tego uruchomić w takim sam sposób jak na pierwszej. System to ubuntu lts.

Czy ktoś ma podobną mysz i może wie czy coś pozmieniali w hardware myszki?

Dopiero rano zauważyłem że wcześniejsza mysz to V8 a nie V8M jak tytułowa. Przy okazji okazało się że jest błąd w instrukcji bo regulacja czułości myszy odbywa się przyciskami „1” i „n” które w V8 załączają jedno i dwuklik. Jest przycisk „3” - w V8 od trójkliku - ale pojęcia nie mam w jakiej kombinacji załącza się dwu i trójklik.

Model V8M różni się tylko tym, że posiada metalowe ślizgacze. Z tego co pamiętam to producent udostępniał soft do zarządzania ustawieniami myszy, w tym programowanie makr i domyślnych/startowych ustawień w tym DPI. Problem w tym, że ich strona pobierania na ten moment nie działa w żadnej przeglądarce, a nie pamiętam czy udostępniali też paczki dla Linuxa. Pisałem kiedyś do nich o nowy soft i wysłali mi pliki na maila, spróbuj może tą drogą.

Edit:
Udało się dotrzeć do strony pobierania przez kartę produktu ale pod Linuxa nic tam nie udostępniają. Wcześniejsze modele miały na pewno sprzętowe sterowanie tym dwuklikiem i trójklikiem, w nowszych rewizjach może tak nie być i pozostaje jedynie jakiś soft.

No wlasnie wczesniej wszystko bylo pod linuxem ok, teraz pozmieniali. Dpi sobie wyregulowac moge w jakims zakresie i mi to wystarcza, ale dwuklik by sie przydal.

Problem z tym ze na wszystkich maszynach uzywam linuxa, windowsa co prawda mam ale bardzo awaryjnie na odkupionym surfacie i z raz byl mi potrzebny XD

Sprobuje droga mailowa wieczorem, zobacze co powiedza.

Mam w domu model V3M i z tego co pamiętam w tym sofcie pod Windows można było wybrać ustawienia i zapisać je w pamięci flash myszy. Później można było podłączyć mysz do innego kompa, np. bez zainstalowanego dedykowanego softu i mysz działała z zapisanymi wcześniej ustawieniami. Podłącz ją pod jakiegoś kompa z systemem Windows, spróbuj skonfigurować i zapisać ustawienia w pamięci flash.

No i sprawa się wyjaśniła.

Podłączyłem pod tableta z windą, standardowo mysz pracowała w trybie core1 (to taki tryb pracy), stąd inaczej się przełączało dpi i nie działał dwuklik. Po przestawieniu na core2 wsio działa jak chciałem.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.