Mysz a4tech x-748 z elektroniką od f3 - oszustwo?

(Macziozo) #1

Witam!

Mam taki problem. Kupiłem nową mysz a4tech x-748k i wydaje mi się, że ma przełożoną elektronikę od myszy a4tech f3 v-track. Po otwarciu pudełka podłączyłem mysz w celu sprawdzenia czy działa. Mysz działa, następny krok jaki zrobiłem to wymiana ślizgaczy, które są w komplecie. Wcześniejsze były trochę pokrzywione. Zainstalowałem oprogramowanie Oscar - wszystko działało, jednak zaniepokoiło mnie to, że mysz ma 5 ustawień DPI zamiast 6-ciu. Sprawdziłem w Oscarze ustawienia i spostrzegłem, że na zdjęciu w programie jest inna mysz. Po obrazku doszedłem, że jest to mysz f3 v-track. Dla pewności wszedłem na stronę producenta i pobrałem oprogramowanie do x-748k - efekt był taki, że program wyświetlał, że mysz jest nie podłączona. Pobrałem więc oprogramowanie do f3 i na tym oprogramowaniu wszystko działa. Do tego dochodzi fakt, że w specyfikacji myszy f3 jest napisane, że posiada 5 ustawień DPI i maksymalna rozdzielczość to 3000DPI - tak jak w moim przypadku. Czy możliwe jest, że ktoś podmienił "środek" myszy na ten z f3? Mysz kupiłem na portalu aukcyjnym jako towar fabrycznie nowy z 24-miesięczną gwarancją. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Zadzwonić do sprzedającego tylko co mu powiedzieć? Czy nie będą się starać zrzucić winy na mnie skoro wymieniałem ślizgacze, a pod nimi są śrubki?

(eddie71) #2

Pierwszy krok to zgłosić fakt sprzedawcy,gdyż sam może o tym nie wiedzieć.Sprzedawca mógł już takie otrzymać od dostawcy.

(Macziozo) #3

Czym się bronić jakby sprzedawca twierdził, że coś kombinowałem z myszą?

(eddie71) #4

Zgłoszenie to jedno a obrona to już inna sprawa.

Sprzedawca może nie chcieć uwzględniać reklamacji jeśli to jednostkowy przypadek.

Wymiana ślizgaczy nie powinna wpłynąć na ocenę wiarygodności.

Znalazłem w necie,że ktoś miał problem z wykryciem urządzenia:

http://www.forums.wiaderko.com/myszki-u ... -748k.html

W razie wątpliwości proponowałbym jeszcze raz dla pewności zainstalować sterownik,albo znaleźć nowszy jeśli taki jest w internecie.

Oczywiście jeśli jest zamieniony środek to nic nie pomoże.Pozdrawiam.

(Macziozo) #5

Sterowniki instalowałem najnowsze. Przy x-748k nie wykrywało urządzenia. Przy sterownikach od f3/f4/f5 wszystko działa. Środek mógł być podmieniony z myszy f4 ponieważ ma identyczny kształt jak x-748k i zgadza się specyfikacja - 5 profili i max rozdzielczość 3000DPI. Sytuacja dziwna, bo mysz f4 jest kilka złotych droższa niż x-748k, ale po opiniach ma gorszy sensor.