Mysz A4tech x7 X-750F wyłącza się


(Amakesh) #1

Witam! Wymieniona w temacie mysz laserowa wyłącza się od razu kiedy położę ją na blacke biurka(stare lakierowane), na kanapie podobnie, ale kiedy spróbuję na prześcieradle frottte, przez chwilę działa i też się wyłącza. Jedynie na torbie na laptopa wyłącza się raz na dłuższy czas. Po każdym takim wyłączeniu muszę wyjąć wtyczkę z portu usb i podpiąć ponownie, co czasem kończy się komunikatem "nie rozpoznano urządzenia usb" i zaskakuje za 2 lub 3 podpieciem wtyczki. Pomyślałabym że to wina kabla

zasilającego ale na biurku w pokoju mojego chłopaka myszka działa normalnie..

Dodam jeszcze, że do nie dawna po podpięciu myszy do laptopa touchpad automatycznie się wyłączał, a teraz już tego nie robi - czy może to być sprawa innych sterowników od myszy(przeinstalowane, bo po prostu się wyłączyła i ponowne podpinanie kabla nie pomagało - "nie rozpoznano urządzenia usb")


(JNJN) #2

 

I na tym samym laptopie, czy innym?


(Amakesh) #3

Wszystko dzieje się na tym samym laptopie. Inna mysz, bezkabkowa Logitech(dokładnego modelu nie podam, bo nie mam jej teraz ze sobą) działa bez problemu.


(JNJN) #4

To wina podkładki myszy lub powierzchni na jakiej pracuje.

 

Ja bym jej jeszcze wymienił baterie.

 

Gdyby to był problem myszy lub laptopa, wszędzie byłby ten problem.


(Amakesh) #5

Baterii nie wymienię, bo mysz jest kablowa więc jej nie posiada


(JNJN) #6

 

No to zostaje to.


(Amakesh) #7

Za chwilę sprawdzę na pożyczonej podkładce. Skoro problem z podłożem to dlaczego się wyłącza tak jakby jej zostało odłączone zasilanie(podświetlenie środkowego przycisku gaśnie)? Inne myszy, których używałam reagowały skakaniem/drganiem kursora albo w ogóle brakiem ruchu, ale po zmianie podłoża ich działanie wracało do normy.

Edit: Na podkładce zachowuje się jak na biurku - od razu się wyłącza, jedynie na opakowaniu od gry na ps3 podświetlenie środkowego przycisku nie gaśnie, ale kursor i tak nie reaguje


(JNJN) #8

Nie wiem, ale jeśli na biurku chłopaka działa OK, to logiczne, że podoba jej się  ta powierzchnia? - może jest wybredna i nie będzie pracować na byle czym.

 

Gdyby było coś nie tak z myszką i laptopem, wszędzie by robiła problemy.