Mysz A4tech x7 X-750F wyłącza się

Witam! Wymieniona w temacie mysz laserowa wyłącza się od razu kiedy położę ją na blacke biurka(stare lakierowane), na kanapie podobnie, ale kiedy spróbuję na prześcieradle frottte, przez chwilę działa i też się wyłącza. Jedynie na torbie na laptopa wyłącza się raz na dłuższy czas. Po każdym takim wyłączeniu muszę wyjąć wtyczkę z portu usb i podpiąć ponownie, co czasem kończy się komunikatem “nie rozpoznano urządzenia usb” i zaskakuje za 2 lub 3 podpieciem wtyczki. Pomyślałabym że to wina kabla

zasilającego ale na biurku w pokoju mojego chłopaka myszka działa normalnie…

Dodam jeszcze, że do nie dawna po podpięciu myszy do laptopa touchpad automatycznie się wyłączał, a teraz już tego nie robi - czy może to być sprawa innych sterowników od myszy(przeinstalowane, bo po prostu się wyłączyła i ponowne podpinanie kabla nie pomagało - “nie rozpoznano urządzenia usb”)

I na tym samym laptopie, czy innym?

Wszystko dzieje się na tym samym laptopie. Inna mysz, bezkabkowa Logitech(dokładnego modelu nie podam, bo nie mam jej teraz ze sobą) działa bez problemu.

To wina podkładki myszy lub powierzchni na jakiej pracuje.

Ja bym jej jeszcze wymienił baterie.

Gdyby to był problem myszy lub laptopa, wszędzie byłby ten problem.

Baterii nie wymienię, bo mysz jest kablowa więc jej nie posiada

No to zostaje to.

Za chwilę sprawdzę na pożyczonej podkładce. Skoro problem z podłożem to dlaczego się wyłącza tak jakby jej zostało odłączone zasilanie(podświetlenie środkowego przycisku gaśnie)? Inne myszy, których używałam reagowały skakaniem/drganiem kursora albo w ogóle brakiem ruchu, ale po zmianie podłoża ich działanie wracało do normy.

Edit: Na podkładce zachowuje się jak na biurku - od razu się wyłącza, jedynie na opakowaniu od gry na ps3 podświetlenie środkowego przycisku nie gaśnie, ale kursor i tak nie reaguje

Nie wiem, ale jeśli na biurku chłopaka działa OK, to logiczne, że podoba jej się  ta powierzchnia? - może jest wybredna i nie będzie pracować na byle czym.

Gdyby było coś nie tak z myszką i laptopem, wszędzie by robiła problemy.