Mysz A4Tech X748 nie działa

Witam, mam taki problem, że gdy podłączam ww mysz, świeci ona na dole, ale kursor się nie porusza, nie świeci się też przycisk do zmiany DPI. Sterowniki instalują się w Win7 same i niby wszystko jest w porządku. Mam oprogramowanie Oscar, ale też bez skutku. Co może być powodem, że mysz nie działa?

Dodane 22.03.2011 (Wt) 15:53

odświeżam… Proszę o pomoc

Hej,

:arrow: Czy po podłączeniu mysz widoczna jest w menadżerze urządzeń w gałęzi Mysz i inne urządzenia wskazujące?

:arrow: Czy masz możliwość sprawdzenia działania myszy na innym sprzęcie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po podłączeniu mysz nie jest widoczna w menadżerze.

Jest to mysz kolegi, kupił ją i działała mu pewien czas, ale nagle przestała. Dlatego dał mi ją do sprawdzenia :slight_smile: I u mnie niestety też nie działa.

Hej,

Bardzo prawdopodobne, że uszkodzeniu uległ przewód w myszce - być może przerwane zostały przewody przekazujące transmisję sygnału podczas gdy te, odpowiedzialne za zasilanie, przetrwały. Myszka zatem otrzymuje zasilanie, ale nie działa poprawnie. Generalnie w takim przypadku myszka nadaje się do wymiany.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem jeszcze raz, teraz myszka jest widoczna w menadżerze. Wcześniej nie była, nie wiem dlaczego.

Hej,

:arrow: A jest poprawnie wykrywana - tzn. jest podana w menadżerze jej nazwa czy tylko informacja w stylu mysz standardowa?

:arrow: Skoro jest wykrywana poprawnie, to czy działa?

:arrow: Sprawdź, czy na kablu nie ma przebicia, o którym pisałem w poprzednim poście - po prostu poruszaj kabelkiem. Jeśli jego ruchy będą powodowały przestoje w poprawnej pracy myszki, mamy źródło problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest informacja, że mysz jest standardowa. Kursor nie porusza się, mysz świeci od dołu ale nie świeci przycisk do zmiany rozdzielczości myszy.

tu masz rozwiązanie:

http://www.opera-fanklub.cba.pl/poradni … ziala.html

chodzi o usługę Dostęp do urządzeń interfejsu HID

Hej,

Po odłączeniu myszy od portu, z menadżera urządzeń mysz standardowa znika czy jest widoczna nadal?

Może tak być, aczkolwiek skoro na dwóch komputerach jest analogiczna sytuacja, raczej ciężko upatrywać w tym problemu z niedziałającą usługą.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety rozwiązanie podsunięte przez master_zonk6 nie działa. Nie wiem już, co robić… Może problem tkwi w sterownikach?

Hej,

Mało prawdopodobne. Bardziej to problem ze samym sprzętem. Zresztą już na początku tak pisaliśmy…

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus