Mysz bezprzewodowa zawiesza system

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem myszy bezprzewodowej Shiru Smart Mouse SMW-01s. Generalnie nie miałem potrzeby jej używania więc nie wyciągnąłem jej nawet z pudełka aż do dziś… Po wpięciu odbiornika USB mysz działa kilka sekund po czym dzieje się coś czego nie rozumiem - mogę ruszać kursorem ale nie da się nic kliknąć. Pozostaje tylko i wyłącznie klawiatura. Touchpad ma ten sam objaw tj. mogę ruszać kursorem ale nie mogę nic kliknąć. Przycisk do zmiany DPI działa bez problemu.

 

Co zrobiłem:

  • Sprawdziłem mysz na dwóch innych laptopach (Windows 7/8.1 x64) ten sam objaw.

  • Wymieniłem akumlator na inny, w akcie desperacji nawet na nową baterię.

  • Sprawdziłem różne porty USB.

  • Próbowałem przy wyłączonym touchpadzie - to samo.

 

Sterownik instaluje się automatycznie ten systemowy, producent nie wydał żadnego sterownika. Nie mam żadnego innego urządzenia bezprzewodowego więc zakłócenia odpadają.

 

I co najciekawsze…

Po tym jak zostałem bez możliwości kliknięcia czegokolwiek wpisałem komendę shutdown -l aby się wylogować i zalogować ponownie. Po zalogowaniu mysz działa bez najmniejszych problemów. Jednak jeśli zwyczajnie wyłączę i włączę komputer znowu jest zwiecha.

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnić co się dzieje?

 

Czyli wygląda na uszkodzoną?

Być może tak jest tylko dlaczego ponowne logowanie rozwiązuje problem? Po ponownym zalogowaniu mogę korzystać bez problemów.

 

 

EDIT: Wszystko ożywia się po zwykłym wciśnięciu alt+ctrl+del…