Mysz bezprzewodowa zawiesza system


(Hoberd) #1

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem myszy bezprzewodowej Shiru Smart Mouse SMW-01s. Generalnie nie miałem potrzeby jej używania więc nie wyciągnąłem jej nawet z pudełka aż do dziś.. Po wpięciu odbiornika USB mysz działa kilka sekund po czym dzieje się coś czego nie rozumiem - mogę ruszać kursorem ale nie da się nic kliknąć. Pozostaje tylko i wyłącznie klawiatura. Touchpad ma ten sam objaw tj. mogę ruszać kursorem ale nie mogę nic kliknąć. Przycisk do zmiany DPI działa bez problemu.

 

Co zrobiłem:

  • Sprawdziłem mysz na dwóch innych laptopach (Windows 7/8.1 x64) ten sam objaw.

  • Wymieniłem akumlator na inny, w akcie desperacji nawet na nową baterię.

  • Sprawdziłem różne porty USB.

  • Próbowałem przy wyłączonym touchpadzie - to samo.

 

Sterownik instaluje się automatycznie ten systemowy, producent nie wydał żadnego sterownika. Nie mam żadnego innego urządzenia bezprzewodowego więc zakłócenia odpadają.

 

I co najciekawsze..

Po tym jak zostałem bez możliwości kliknięcia czegokolwiek wpisałem komendę shutdown -l aby się wylogować i zalogować ponownie. Po zalogowaniu mysz działa bez najmniejszych problemów. Jednak jeśli zwyczajnie wyłączę i włączę komputer znowu jest zwiecha.

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnić co się dzieje?


(JNJN) #2

 

Czyli wygląda na uszkodzoną?


(Hoberd) #3

Być może tak jest tylko dlaczego ponowne logowanie rozwiązuje problem? Po ponownym zalogowaniu mogę korzystać bez problemów.

 

 

EDIT: Wszystko ożywia się po zwykłym wciśnięciu alt+ctrl+del…