Mysz bezprzewodowa-żywotność baterii

(Moja Poczta7) #1

Witam.Kupiłem niedawno myszkę bezprzewodową firmy "MANTA".Po naładowaniu baterii starcza mi na korzystanie przez 1,5 tygodnia.Czy to normalne aby tylko na taki krótki czas działała? Czy powinienem wymienić baterie?

(system) #2

1,5 tygodnia korzystania z laptopa to mało? Jeżeli tyle Ci trzyma laptop to gratuluje xD A jeżeli mysz Ci wytrzymuje 1,5 tygodnia to też nie jest wcale tak mało

(skrzek) #3

nie wiem czy dobrze cię rozumiem,

ale jeśli są tam zwykłe baterie typu "paluszek" - to ich się nie ładuje! muszą to być akumulatory.

a czas ich życia zależy od ich pojemności i jakości (producenta) i od tego ile cykli mają już za sobą.

-- Dodane 05.06.2009 (Pt) 16:44 --

ehh według mnie to mało... u mnie baterie w myszy bezprzewodowej wyciągnięte z czegoś, znaczy nie nowe, działają od 3 miesięcy (8h dziennie i 5 dni w tygodniu)

(Moja Poczta7) #4

W opakowaniu miałem dołączone akumulatorki...firmy krzak... :slight_smile: Korzystam średnio 2 godziny dziennie i mysz starcza tylko na 1,5 tygodnia.Moim zdaniem to mało.

(azazel666) #5

niestety muszę cię zmartwić ale nic na to nie poradzisz, większość myszek bezprzewodowych taka już jest. miałem już kilka takich różnych firm i baterie też tyle trzymały, w jednej Creativa jak wstadziłem nowe baterie duracel to jak grałem cały dzień to baterie po 3 dniach były dead a w zwykłym korzystaniu to max 2tyg trzymały a w myszce firmy manta to nawet się nie dziwie.

jak do tej pory to jedyne myszki bezkabla które długo trzymają to są Logitech LX7 i LX8, ja mam LX7 to duracele wytrzymują 6 miesięcy a energizer ultra lithium 8 miesięcy i to użytkowania 7 dni w tygodniu po średnio 12-13h dziennie, przy twoim uzytkowaniu pewnie z rok by pociągneły.

krótko mówiąc wszystkie myszki pozatymi co napisałem krótko trzymają i się nie opłaca kupować, nawet taki Razer Mamba za prawie 500zł wystarcza na 15h ciągłej pracy a to już żal.

(Danielm86) #6

Nie oszukujmy sie, ale ta firma... Poza tym przed kupnem trzeba było zastanowić. Mysz bezprzewodowa to zbędny bajer, gdy korzystasz z laptopa kilka godzin dziennie.

(Moja Poczta7) #7

Ostatnio wymieniłem te akumulatorki firmy krzak, a zakupiłem firmy GP 850.One starczają mi na 2 tygodnie.A może będzie lepiej jak kupie zwykłe baterie Duracela.

-- Dodane 06.06.2009 (So) 13:58 --

Co ty chcesz od tej firmy,moim zdaniem mają dobre produkty w przystępnej cenie.Może wg.ciebie to zbędny bajer,ale dla mnie nie.Przecież nie kupie myszki Microsoftu która kosztuje u mnie 200zł.Bo to jest dopiero zbędny wydatek.

(Agatonster) #8

Ktosiek100 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Moja Poczta7) #9

Temat poprawiony. :slight_smile:

(Ctr) #10

ja mam mysze logitecha, używam baterii Energizer Lithum i starcza na miesiąc - 2 miesiące