Mysz bluetooth

Jak komuś pytanie wyda się głupie to proszę się nie śmiać Pytam bo nie wiem

Załóżmy że kupię sobie mysz z interfejsem bluetooth. Oraz załóżmy że mam laptopa z bluetooth.

To czy by używać tej myszy z tym laptopem będę musiał używać adaptera jaki jest załączony do myszy (czyli zając jakieś gniazdo usb) czy też będę mógł się połączyć z laptopem bezpośrednio (przez wbudowane w komputer bluetooth) ?

Mysz powinna działać z wbudowanym BT. Myszki na BT mają tę wadę, że posiadają spore opóźnienie w stosunku do standardowych, bezprzewodowych. Obciążenie komputera, może wpływać na transfer BT i powodować czasami zacięcie takiej myszki.

Wszystko to nie przeszkadza mocno w typowej pracy, ale podczas grania, lub u osób które irytuje lag może stanowić problem. Ja np. nie jestem w stanie korzystać z żadnej myszki na BT, opóźnienie jest dla mnie nieakceptowalne.

Dużo też zależy od oprogramowania które może np. zmienić czas usypiania myszki jeśli nią nie ruszamy, np. ta sama mysz Microsoft Sculpt na sterowniku domyślnym jest mega upierdliwa, bo „zasypia” już po 5 sekundach od bezruchu i wtedy pojawia się <1 s lag (odczuwalny i irytujący), ale po zainstalowaniu softu do niej jest idealnie, zasypia chyba po minucie dopiero. Może da się to gdzieś zmienić bez aplikacji, ale dla mnie to była niebo a ziemia