Mysz do laptopa - VX, MS, a może M305?

Witam,

mam dylemat z wyborem myszki do laptopa - używałem dosyć długo Logitecha LX8, ale w grudniu “rozjechałem” chyba na amen przycisk w scrollu, poza tym ślizgacze zjechane niemal do cna.

Teraz używam MS Wireless Optical Mouse 3000, ale też zaczyna szwankować, raz mycha, raz odbiornik. Zastanawiam się więc nad czymś innym.

Przejrzałem nieco forum no i na oku mam:

MS Wireless 4000

  • Niby wszystko ok, ale sporo osób narzeka na spalone odbiorniki.

Logitech VX Nano

  • Też wydaje się ok, ale jak dokładnie wygląda sprawa środkowego przycisku - jeżeli nie jest w scrollu, to chyba jednak nie dla mnie.

Logitech M305

  • Bez udziwnień, sporo pozytywnych opinii, acz ze zdjęć kształt wydaje mi się nieco mało ergonomiczny. Nie miałem jednak w ręku no i nie wiem.

Która z tych trzech byłaby Waszym zdaniem najlepszym wyborem? A może polecicie coś jeszcze innego?

mam vx nano , klasa sama dla siebie fakt trzeba się przyzwyczaić bo np scrollem nie włączysz odnośnika musisz przycisnąć przycisk nad scrollem o czym już napisałeś , używam jej do lapka , długo bateria trzyma zero problemów przez ponad rok używania , m305 pewnie też ok nie miałem nie będę się wypowiadał , ms wogóle nie brałbym pod uwagę , POLECAM VX NANO , ewentualnie jak masz więcej kasy do MX ANYWHERE , to co mi się też podoba w vx nano i mx anywhere to jakość wykonania , bardzo dobra

To jest ten przycisk poniżej scrolla?

Druga sprawa, czy używając np. SetPoint nie da się ustawić scrolla na środkowy przycisk? W ogóle jest on klikalny, czy raczej nie bardzo?

jak patrzysz na myszkę z góry i napis logitech jest na dole poziomo to przycisk jest poniżej scrolla , co do set pointa nigdy tego nie ustawiałem , nie wiem czy w scrollu jest przycisk , przyciskając scroll zmieniasz sposób przewijania stron www , jak masz możliwość to idź do jakiegoś sklepu i pobaw się tym zobaczysz co i jak , z vx nano jest jak z grą dead space (swoją drogą jedna z najlepszych gier w jakie grałem) , w ds musisz przycisnąć prawy przycisk myszy żaby nacelować i lewy żeby strzelić :slight_smile: , poprostu inna jakość dotyczy się to też vx nano