Mysz Esperanza EM101 - Raz działa a raz nie

Witam serdecznie, otóż wczoraj zakupiłem mysz bezprzewodową Esperanza EM101 na USB. Po podłączeniu do komputera sterowniki zostały zainstalowane lecz w menager urzadzen widnieje wykrzyknik “Urządzenie USB interfejsu HID” a gdy wyłączę i włączę to urządzenie to mysz działa ale problem powraca przy restarcie systemu icon_sad.gif

Spróbuj na innym komputerze. Być może mysz jest wadliwa.

Próbowałem na innych komputerach (2 laptopach 1 stacjonarny) i wszystko ok :-(, nawet zainstalowałem ponownie system ale nic nie pomogło…

A w innym porcie USB jak działa.

 

I zdarza się, że dany sprzęt nie chce pracować na danym kompie - przyczyny niewyjaśnione?

 

W biosie sprawdź, czy mysz i klawiatura USB jest na enabled,auto i zapisz bios Save.

 

Edit:

 

Jak pracują inne urządzenia USB?

Na innych portach usb też nie dzizła :-(.

A gdzie znajdę to w biosie? Płyta to GA-M61PM-S2 REV: 2.0

Inne użądzenia działają dobrze to znaczy inna mysz i klawiatura na przewodzie USB.

Dodam że jakiś czas temu z nieznanych przyczyn przestało mi działać zwykłe wejście na mysz te obok klawiatury, myślałem że to może myszka się uszkodziła ale na innym komputerze działała normalnie :-(.

ja gdy mam takie problemy wchodzę w menadżer urządzeń szukam sterownika i naciskam przywróć sterownik i jest git.

Czyli w biosie OK, zostaje to co napisałem.

Czyli co?

Jak już pisałem myszkę sprawdzałem na 2 laptopach i jednym komputerze stacjonarnym i wszystko jest ok, ale jak tylko podłącze ją do 2 komputera stacjonarnego to nie działa dopiero po wejściu w menager urzadzen (gdzie widnieje wykrzyknik) i wyłączeniu oraz włączeniu danego użądzenia mysz działa poprawnie. 

Dopiero po restarcie komputera mysz przestaje działać (to samo co wcześniej) więc tak wchodzi za każdym razem menager urzadzen i wył/wł użądzenie troszę jest męczące bo muszę wtedy podłączyć inną mysz na kablu usb.