Mysz i klawiatura świecą się po wyłączeniu komputera

Denerwuje mnie to. Pojawiło się po instalacji dziesiątki.

Jaka wersja Windowsa 10? Zainstaluj wszystkie aktualizacje, jakie będą dostępne w WU. Wtedy napisz, czy problem ustąpił. 

@paweeloss System jest aktualny. Zauważyłem, że czasem gdy włączam komputer nie pojawia się mały tekst z klawiszami do Boot Menu i Biosu.

Mi też się ten tekst nie pojawia, ale to nie problem, po prostu W10 dość szybko się uruchamia (przynajmniej u mnie). Co do myszy i klawiatury, miałem podobny problem, pomógł restart. Po prostu komputer wyłączony dalej pobiera jakąś małą ilość prądu.

ppm na start >opcje zasilania > wybierz działanie przycisku zasilania,>" Po naciśnięci przycisku zasilania" masz tutaj ustawione na “zamknij”, bo on chyba się hibernuje zamiast zamykać

“Po naciśnięciu przycisku zasilania: Zamknij” Nie hibernuje się.

EDIT: Nie mam dostępu do funkcji “Szybkie uruchamianie” może to jest powodem czuwania urządzeń.

zrób sobie skrót na pulpicie i wpisz " C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -f -t 00 " i uruchom go, zobacz czy się zamknie całkowicie.

Tak sie dzieje jak komputer przechodzi w tryb uspienia. Wylacz go go lub zachibernuj. Opcje zmieniasz w panelu sterowania opcje zasilania

Pomogło w pełni zrezygnowanie z “Fast boot”. Może uruchamia się o kilka sekund więcej niż siódemka, ale przynajmniej bez żadnych problemów.