Mysz komputerowa a znaczenie parametru "DPI"

Mysz komputerowa a znaczenie parametru “DPI”

Zamierzam kupić ale co tak właściwie znaczy DPI(skalowanie?) w przypadku myszy?

Nie ma służyć do grania… do codziennej pracy.

DPI to czułości myszy, do pracy możesz kupić myszke za 10 złotych.

Skalowanie? DPI to rozdzielczość.

Jak zwykle nie chce Ci się samemu poszukać odpowiedzi na proste pytanie:

http://sprzedajemy.pl/poradnik/mysz-komputerowa-jak-dobrze-ja-wybrac,13

http://slownikkomputerowy.pl/hasla/r/rozdzielczosc-myszy.aspx

Cedar - akurat mam problemy teraz z myszką, ciągle się zawiesza lub działa powoli więc chyba rozumiesz, że nie jest łatwo wykonywać czynności poszukiwawcze… :wink:

Musze radzić sobie - tylko klawiaturą a to nie jest takie proste :wink:

Ale nie interesują mnie “MINI-MYSZKI” za 9,99 zł

po za tym musi być dodatkowy przycisk (two-click)

Nie rozumiem.

To ją wyczyść, optyczne też zbierają kurz.

Zawsze masz takie problemy.

Cedar - wyczyściłem :wink: ale to nic nie zmieniło…

Np. Korzystam z przeglądarki i nagle … wskaźnik ZNIKA…

Przeglądarka Firefox się zamyka a inne programy próbują się zamknąć a komputer Wyłączyć…

Jakbym wyłączal komputer…

to stara mysz i jaka?

 

dobrą mysz np gigabyte czy zalmana można kupić w granicach 60 zł chyba że masz znacznie wieksze wymagania???

To akurat wygląda mi bardziej na aktywność wirusową niż na problem z myszką.

Myszki najlepiej kupować dobrego producenta, jak kupisz tani szajs to za miesiąc lub 2 zaczniesz narzekać że ci coś szwankuje.

Ja ze swojej strony mam dobre doświadczenia z myszkami A4Tech które służą długimi mi latami, ani jedna z posiadanych myszy tej firmy mi nie nawaliła i nawet bardzo stare kulkowe do dziś ładnie mi działają.

scripter1 - Sam jesteś wirus (żart ^^)… No właśnie myszka A4Tech służyła mi kilka lat … ale w końcu odmówiła posłuszeństwo… to jest PS/2

Sprawdzałem inne starsze myszki PS/2 i na USB(optyczne) - działają… Ale jednak ze wzglądu na starszy model nie działają zbyt precyzyjnie… i chyba jednak kupię nową myszkę… jak przybędzie trochę “miedzi” ^^

aerocool strike x combat polecam używam już pół roku i świetnie się sprawuje :smiley:

Lamerq2 - własciwie interesuje mnie standardowa myszka… Te dodatkowe przyciski z boku można wyłączyć (np. aby przypadkiem coś nie włączyć/uruchomić?)

akurat ich nie da się wyłączyć ale przypadkowo też ich nie wciśniesz ponieważ trzeba użyć więcej siły by je nacisnąć(+ większy skok klawisza) i leżą na lewym i prawym skrajnym boku, z resztą to są typowe skróty do przeglądania internetu (wstecz, dalej, przeglądarka, odtwarzacz muzyki, dwu klik, i oczywiście zmiana DPI, mam wielkie grabie i myszka idealnie się wpasowuje :slight_smile: