Mysz komputerowa a znaczenie parametru "DPI"

(Djzon) #1

Mysz komputerowa a znaczenie parametru "DPI"

Zamierzam kupić ale co tak właściwie znaczy DPI(skalowanie?) w przypadku myszy?

Nie ma służyć do grania... do codziennej pracy.

(Walewaczbartlomiej) #2

DPI to czułości myszy, do pracy możesz kupić myszke za 10 złotych.

(Cedar) #3

Skalowanie? DPI to rozdzielczość.

Jak zwykle nie chce Ci się samemu poszukać odpowiedzi na proste pytanie:

http://sprzedajemy.pl/poradnik/mysz-komputerowa-jak-dobrze-ja-wybrac,13

http://slownikkomputerowy.pl/hasla/r/rozdzielczosc-myszy.aspx

(Djzon) #4

Cedar - akurat mam problemy teraz z myszką, ciągle się zawiesza lub działa powoli więc chyba rozumiesz, że nie jest łatwo wykonywać czynności poszukiwawcze… :wink:

Musze radzić sobie - tylko klawiaturą a to nie jest takie proste :wink:

Ale nie interesują mnie “MINI-MYSZKI” za 9,99 zł

po za tym musi być dodatkowy przycisk (two-click)

(Cedar) #5

Nie rozumiem.

To ją wyczyść, optyczne też zbierają kurz.

Zawsze masz takie problemy.

(Djzon) #6

Cedar - wyczyściłem :wink: ale to nic nie zmieniło…

Np. Korzystam z przeglądarki i nagle … wskaźnik ZNIKA…

Przeglądarka Firefox się zamyka a inne programy próbują się zamknąć a komputer Wyłączyć…

Jakbym wyłączal komputer…

(MrBeckham666) #7

to stara mysz i jaka?

dobrą mysz np gigabyte czy zalmana można kupić w granicach 60 zł chyba że masz znacznie wieksze wymagania???

(scripter1) #8

To akurat wygląda mi bardziej na aktywność wirusową niż na problem z myszką.

Myszki najlepiej kupować dobrego producenta, jak kupisz tani szajs to za miesiąc lub 2 zaczniesz narzekać że ci coś szwankuje.

Ja ze swojej strony mam dobre doświadczenia z myszkami A4Tech które służą długimi mi latami, ani jedna z posiadanych myszy tej firmy mi nie nawaliła i nawet bardzo stare kulkowe do dziś ładnie mi działają.

(Djzon) #9

scripter1 - Sam jesteś wirus (żart ^^)… No właśnie myszka A4Tech służyła mi kilka lat … ale w końcu odmówiła posłuszeństwo… to jest PS/2

Sprawdzałem inne starsze myszki PS/2 i na USB(optyczne) - działają… Ale jednak ze wzglądu na starszy model nie działają zbyt precyzyjnie… i chyba jednak kupię nową myszkę… jak przybędzie trochę “miedzi” ^^

(Lamerq2) #10

aerocool strike x combat polecam używam już pół roku i świetnie się sprawuje :smiley:

(Djzon) #11

Lamerq2 - własciwie interesuje mnie standardowa myszka… Te dodatkowe przyciski z boku można wyłączyć (np. aby przypadkiem coś nie włączyć/uruchomić?)

(Lamerq2) #12

akurat ich nie da się wyłączyć ale przypadkowo też ich nie wciśniesz ponieważ trzeba użyć więcej siły by je nacisnąć(+ większy skok klawisza) i leżą na lewym i prawym skrajnym boku, z resztą to są typowe skróty do przeglądania internetu (wstecz, dalej, przeglądarka, odtwarzacz muzyki, dwu klik, i oczywiście zmiana DPI, mam wielkie grabie i myszka idealnie się wpasowuje :slight_smile: