Mysz Logitech LX8 - Wciskanie Scroll przestało działać

Witam

Parę miesięcy temu nabyłem myszkę Logitech LX8. Dzisiaj nagle gdy wciskałem rolkę, nie było reakcji (ustawione mam na działanie jako środkowy przycisk tj. zamykanie kart itd.)

Mam najnowsze oprogramowanie, usuwałem, instalowałem ponownie, sprawdzałem opcje oprogramowania, próbowałem przypisać inną funkcję i na tym klawiszu również nie reaguje, inne klawisze działają bezproblemowo, nie mam już pojęcia co zrobić. Scroll w lewo i Scroll w prawo też działa, przewijanie stron również, tylko wciskanie go nie.

Nie wiem, co zrobić…

Może jakiś “syfek” się dostał do środka.

Przedmuchałem okolice rolki i jest lepiej… Ale często nie zaskakuje za pierwszym razem, co jest bardzo denerwujące… #-o

No więc wina brudu. Weź ja rozkręć i wyczyść porządnie.

Mam identyczny problem, pytanie: jak ją rozkręcić aby potem moc złożyć z powrotem, skoro nie ma żadnych śrubek? :smiley:

Skoro mysz kupiona niedawno to oddać do sklepu na wymianę/naprawę, chyba że są ślady otwarcia. Padniecie przełącznika po krótkim czasie oznacza że miał wadę, w takim czasie ciężko żeby się zabrudził lub zużył.

Takiego mikro przełącznika lepiej nie rozbierać bo później go nie złożysz, tam są za małe elementy.

Jak chcesz to naprawić, to trzeba wlutować nowy przełącznik, lub kupić alk izopropylowy/spirytus, strzykawkę wpuścić nieco w styk jak jest możliwość wpuszczenia popstrykać przełącznikiem może zacznie działać.

U mnie działa, chociaż nie zawsze zaskakuje. Chciałbym ją po prostu przeczyścić, ale nie wiadomo jak dobrać się do środka samej myszy nie rozwalając przy okazji plastików.

Dodane 06.01.2011 (Cz) 10:51

A jednak w miejscu montowania baterii, pod zaślepką umożliwiającą ich szybkie wyciągnięcie znalazły się 2 śrubki, które odpowiadają za połączenie dwóch głównych części. Otworzyłem, na rolce było masę brudu. Solidnie przeczyściłem i… póki co chodzi jak złoto :slight_smile: