Mysz Logitech MX1100 problem ścina się

Witam! !!

Posiadam mysz Logitech MX1100 i wiąże się z nią problem…

Już po kupnie podłączeniu mysz raz normalnie działała (przesuwając myszką po czystym blacie biurka kursor przesuwał się) zaś po jakimś czasie mysz “zacinała się” i ani kliknąć ani przesunąć…

Uznałem, że to mysz laserowa, a nie optyczna kupiłem podkładkę firmy Pentagrama pytając się sprzedawcy czy pasuje pod tą mysz (może głupie pytanie lecz nie miałem styczności z myszkami laserowymi)

Wszystko pięknie podczas ponad pół roku użytkowania może z 1-2 się ścięła .

Baterie są nowe (pięciodniowe)

W czym może być problem?

Czy podkładka się zużyła?

Jakie czynniki wpływają na prace myszki?

Co zrobić by normalnie działała?

Pozdrawiam!

Miałem okazję używać kilka modeli Logitecha.Obecnie to kolejna Anywhere MX z funkcją darkfield. Większych problemów z nią nie ma - nie przycina i nie wiesza się. Jedyna wada to zapotrzebowanie na energię elektryczną :slight_smile:

W Twoim przypadku należy wykluczyć kilka aspektów. A mianowicie:

  • zużycie baterii

  • inne urządzenia zakłócające pracę myszy, np. internet bezprzewodowy, router, inna mysz. Swego czasu modem zakłócał u mnie Logitecha M505 - odbiornik i modem wpięte obok siebie w laptopie

  • korzystanie z aplikacji Set Point - osobiście nie używam. Już po instalacji zauważalne opóźnienia w działaniu myszy. Nie wiem jak ma się to w odniesieniu do najnowszej wersji.

  • używanie długiego przedłużacza USB do nanoodbiornika a tym samym problem z jego zasilaniem - pomimo że obecne odbiorniki nie muszą widzieć myszy

Poza tym chyba różnic nie ma czy to laser czy podczerwień.

Również używam podkładki: Razer Goliathus Standard Control Edition

Jak mi się coś przypomni to dopiszę. Ostatnio wszystkie niedogodności zostały wyeliminowane w posiadanym przeze mnie modelu.

P.S. Można doszukać się info na temat wirusów zakłócających m.in. pracę myszy.

Najlepiej odłącz urządzenia peryferyjne i przetestuj jej zachowanie

posiadam router WiFi prawda :slight_smile: innych myszy nie mam w tej samej chwili podłączonych

zaś po sprawdzeniu inną myszą lecz optyczną problem ustąpił, jak wracam do mx1100 to znów to samo :confused:

Pozdrawiam!

Dodane 28.02.2011 (Pn) 21:27

Zainstalowałem nową wersję Set Point 6,20 a wcześniej miałem 4,20.

Jak na razie nie widzę ścięć!

Pozdrawiam

ps jak się pojawią napisze

Dodane 28.02.2011 (Pn) 22:41

Tak myszka dalej się zaczęła zacinać :confused: