Mysz Microsoft, klawiatura Logitech

Mysz Microsoft i klawiatura Logitech są ze mną od czasów Windows XP i sprawują się znakomicie. Przeżyły ze cztery komputery. Teraz pojawił się problem. Mam kolejny nowy komputer. Mysz i klawiatura działają idealnie na Windows 10, ale wpadło mi do głowy, żeby zainstalować Windows 7 i tu jest kłopot: instalator czeka na mój wybór (język, klawiatura itp…), ale komp “nie widzi” ani klawiatury, ani myszy, i nie reaguje na nie, więc dalsza instalacja nie jest możliwa, bo nie mam jak zaznaczyć i kliknąć “Dalej”.

Czy jest sens wywlekać maszynę spod biurka (dość skomplikowane) i zamieniać porty USB, do których są wpięte te peryferia? A może jakieś inne pomysły? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam pogodnie - Meszuge

Być może pomoże ustawienie “Legacy USB”. Najlepiej natomaist nie instaluj niewspieranych systemów operacyjnych.

Bez Legacy nie da się w ogóle. Bawię się po prostu i nie lubię sytuacji typu - nie da się. :slight_smile:

Podepnij mysz PS2, a co do usb to muszą być zintegrowane z instalką sterowniki do USB, bo 7 tego niema lub startuj z DVD.
Możesz zintegrować tym programem
https://www.cdrinfo.pl/download/8330094310

Integracja sterowników rozwiązała problem. Przynajmniej ten. Dzięki.

A co do niewspieranych systemów… Od czasu pojawienia się Windows 10 minęło wiele lat. Potrafi ktoś znaleźć w tym okresie jakiś jeden miesiąc, w którym na DP nie pojawiłby się przynajmniej jeden tekst na temat problemów z tym wspieranym systemem? Windows 10 jest paskudny, niedorobiony, problematyczny, niebezpieczny, z siermiężno-topornym interfejsem, nieergonomiczny… O czymś zapomniałem? :slight_smile:

Teraz kolejne sterowniki, których nie ma:

Nie piszesz jaki masz procesor, ale do AMD tutaj masz
https://www.programki.pl/files/details/amd-chipset-drivers.html
https://www.dobreprogramy.pl/AMD-Chipset-Drivers,Program,Windows,86763.html

Intel® Core™ i7-9700F CPU 3,00 GHz

Te zapewne do intela? https://www.programki.pl/files/details/intel-chipset-device-software.html

Nowsze płyty główne nie działają z tym skansenem bo nie ma sterowników, dlatego win7 nie widzi urządzeń usb bo nie widzi samego usb.

To samo przyszło mi do głowy. Prawdopodobnie trzeba zintegrować sterowniki z instalatorem - o ile w ogóle jakieś są.

Win7 już dawno stracił wsparcie, nie powinien już być używany, potrafisz wskazać choć jeden miesiąc…
A co z XP?
Choć jeden miesiąc?

Nie rozumiem. Co niby z XP? Moim zdaniem to był całkiem dobry system.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Prawdopodobnie i tak nie wrócę na stałe do Windows 7, ale chcę się trochę pobawić i producentowi mojej nowej maszyny udowodnić (właściwie to już mi się udało), że Siódemka da się na nim zainstalować, choć twierdził, że tego nie da się zrobić. :slight_smile:

Też ciągle wypływają problemy z nim na forum, jak z każdym innym systemem mimo iż ten konkretnie powinien być już dawno zapomniany.