Mysz modecom - w stanie czuwania?

Nie wiem, jak to rozumieć. Dzisiaj kupiłem cichą, dość szybką bezprzewodową mysz Mysz MODECOM MC WM10S Czerwony.

Nawet działa, ale dość dziwnie. Sama po paru minutach gasi czujnik optyczny, gdy zostawiam kursor nieruchomo na ekranie. Wtedy ruszam myszą i nic. Odwracam - nic się nie świeci, czyli niby zdechła mysz. Ale wystarczy, że kliknę, od razu zaświeca się optyka i kursor pokazuje w miejscu pozostawionym. Nie trzeba ruszać nadajnika usb. Od jakiejś 13 godziny chodzi bezbłędnie, a jak zostawię, to wystarczy wzbudzić.
Czy ta mysz “myśli” i oszczędza baterię? W ustawieniach sterownika, ani w ustawieniach myszy nic nie wskazuje, żeby miała jakieś tajne ustawienia. USB też się nie wyłącza, bo musiałbym restartować, albo wypinać nadajnik.
Jak chodzę po internecie - nic nie zakłóca działania myszy, dość szybka, cicha i tania - 39.90zl.
Aż jestem zadowolony. jakaś to mysz oszczędna? Fakt - jeden paluszek. Mam drugą mysz rapoo na dwa paluszki do laptopa, ale ona nie myśli… albo jak.
Zaciekawiła mnie… Kolor mi wi-szi. Mógłby być w ciapki.
Spotkał się kto z takim fenomenem?

Mam MC-WM5 od co najmniej roku i jest to całkiem normalne zachowanie. Te myszy dość szybko wchodzą w stan oszczędzania energii i po prostu się wyłączają. Wystarczy kliknąć dowolnym przyciskiem żeby ją wybudzić.

1 polubienie

Aha! Dziś włączyłem komputer, wzbudziłem kliknięciem mysz i chodzi elegancko. Właśnie mam wszędzie powyłączane oszczędzanie energii, a mysz robi swoje. Wyłączałem we właściwościach niektórych sterowników, w usb, w systemowych ustawieniach zasilania. Poprzednia mysz gasła i trzeba było wyjąć i włożyć wtyczkę usb, albo zrobić restart komputera - dlatego myślałem, że system może mi robić psikusa i wyłączać urządzenie.
Pierwsze, to myślałem, że nowa mysz modecom jest z wadą, ale nie nawala, działa elegancko, tylko przy pozostawieniu myszy - gaśnie optyka, ale po kliknięciu - wzbudza się.
Nawet nie patrzyłem na cenę w media markt. Przy regale z myszami kolejno klikałem i próbowałem kółka. Dopiero przy tej cichej modecom zatrzymało mnie. Jeszcze w sklepie musieli podłączyć mysz do laptopa - parę kliknięć i ruchów kółkiem zakwalifikowało mysz dla mnie.

Na stronie produktów modecom nie piszą nic o wybudzaniu myszy.

Oszczędzanie energii realizowane jest z dużym prawdopodobieństwem przez elektronikę samej myszy, więc zmiana ustawień sterowników raczej niczego nie zmieni.

2 polubienia