Mysz modecom - w stanie czuwania?

(Bogdan_G) #1

Nie wiem, jak to rozumieć. Dzisiaj kupiłem cichą, dość szybką bezprzewodową mysz Mysz MODECOM MC WM10S Czerwony.
[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/29e52b7568f6d6eb][/URL]

Nawet działa, ale dość dziwnie. Sama po paru minutach gasi czujnik optyczny, gdy zostawiam kursor nieruchomo na ekranie. Wtedy ruszam myszą i nic. Odwracam - nic się nie świeci, czyli niby zdechła mysz. Ale wystarczy, że kliknę, od razu zaświeca się optyka i kursor pokazuje w miejscu pozostawionym. Nie trzeba ruszać nadajnika usb. Od jakiejś 13 godziny chodzi bezbłędnie, a jak zostawię, to wystarczy wzbudzić.
Czy ta mysz “myśli” i oszczędza baterię? W ustawieniach sterownika, ani w ustawieniach myszy nic nie wskazuje, żeby miała jakieś tajne ustawienia. USB też się nie wyłącza, bo musiałbym restartować, albo wypinać nadajnik.
Jak chodzę po internecie - nic nie zakłóca działania myszy, dość szybka, cicha i tania - 39.90zl.
Aż jestem zadowolony. jakaś to mysz oszczędna? Fakt - jeden paluszek. Mam drugą mysz rapoo na dwa paluszki do laptopa, ale ona nie myśli… albo jak.
Zaciekawiła mnie… Kolor mi wi-szi. Mógłby być w ciapki.
Spotkał się kto z takim fenomenem?

(~MacG) #2

Mam MC-WM5 od co najmniej roku i jest to całkiem normalne zachowanie. Te myszy dość szybko wchodzą w stan oszczędzania energii i po prostu się wyłączają. Wystarczy kliknąć dowolnym przyciskiem żeby ją wybudzić.

(Bogdan_G) #3

Aha! Dziś włączyłem komputer, wzbudziłem kliknięciem mysz i chodzi elegancko. Właśnie mam wszędzie powyłączane oszczędzanie energii, a mysz robi swoje. Wyłączałem we właściwościach niektórych sterowników, w usb, w systemowych ustawieniach zasilania. Poprzednia mysz gasła i trzeba było wyjąć i włożyć wtyczkę usb, albo zrobić restart komputera - dlatego myślałem, że system może mi robić psikusa i wyłączać urządzenie.
Pierwsze, to myślałem, że nowa mysz modecom jest z wadą, ale nie nawala, działa elegancko, tylko przy pozostawieniu myszy - gaśnie optyka, ale po kliknięciu - wzbudza się.
Nawet nie patrzyłem na cenę w media markt. Przy regale z myszami kolejno klikałem i próbowałem kółka. Dopiero przy tej cichej modecom zatrzymało mnie. Jeszcze w sklepie musieli podłączyć mysz do laptopa - parę kliknięć i ruchów kółkiem zakwalifikowało mysz dla mnie.

Na stronie produktów modecom nie piszą nic o wybudzaniu myszy.

(WODZU) #4

Oszczędzanie energii realizowane jest z dużym prawdopodobieństwem przez elektronikę samej myszy, więc zmiana ustawień sterowników raczej niczego nie zmieni.