Mysz nie działa jak należy, zacina się oraz scroll wariuje

Witam jestem posiadaczem myszki Modecom MC-MX , nabyłem ją niedawno bo około lekko ponad tydzień temu.
Problem polega na tym że mysz nie działa jak należy (nie jest precyzyjna, tak jakby się zacina czasem) oraz scroll wariuje (kiedy przykładowo przewijam forum w dół czasem skoczy do góry i odwrotnie). Dodam że mysz jest przewodowa a ja korzystam z systemu Windows 8.1 Pro.

Teraz  czas na rzeczy które robiłem aby spróbować naprawić problem.

  1. Wyłączyłem akcelerację myszy (Ogólnie to mam wyłączoną gdyż jestem graczem CS-GO i akceleracja dla mnie jest zbędna)

  2. Podpinałem mysz do innych portów USB.

  3. Przeinstalowałem system.

  4. W menadżerze urządzeń odinstalowałem mysz i wszystkie porty USB i uruchamiałem ponownie komputer.

  5. Użyłem mousefix’a podmieniając go w rejestrze.

  6. Dokupiłem nawet podkładkę gdyż myślałem że w tym właśnie tkwi problem, lecz niestety.

  7. Sprawdzałem w programie od karty graficznej lecz tam też mam wyłączoną akcelerację.

 

Proszę was pomóżcie gdyż przez niepoprawne działanie myszki, zaczynam się denerwować to jeszcze ranga mi spadła w cs, jak widać zrobiłem chyba wszystko co dało się zrobić i nic nie pomogło …

Podziwiam punkty 1-7. Szczególnie reinstalację systemu, z powodu myszki :slight_smile:

 

Nie wziąłeś pod uwagę, że jest po prostu padnięta? Modecom to najtańsza, rebrandowana, chińszczyzna. Jeśli kupiłeś przez internet, to skorzystaj z prawa zwrotu w ciągu 10 dni. W przeciwnym wypadku skorzystaj z rękojmi / “niezgodności towaru z umową”. 

 

Niezależnie od wszystkiego, od myszki “gamingowej” za 30zł, niewiele można się spodziewać… Pewnie jakieś odpady, opakowane w groźnie wyglądający plastik.

Wiedziałem że to nie będzie jakaś za specjalna myszka, ale co jak co powinna działać poprawnie. Wcześniej miałem myszkę firmy e5 i muszę przyznać że chodziła lepiej od tej… A i jeśli ktoś chce mi napisać żebym kupił nową myszkę to może sobie odpuścić nabijanie postów.

A próbowałeś na innym urządzeniu komputerze zobaczyć czy problem wystepuje?

Problem to być może laser, odbija się nie właściwie i stąd wariacje. 
Co do scrolla nie chce mi sie pisać. 

Rozwiązanie lasera to rozkrecenie myszy, podklejenie mechnizmu laserowego on czasami potrafi sie rozlecieć stąd zacinanie się. 

 

U mnie jak wariowała okazało się że to kabel. Miałem gdzieś w pudle starą jeszcze kulkową mysz usb, przełożyłem kabel i działa jak ta lala. (mysz a4tech)

Dlatego ją zwróć… Jest uszkodzona, co tu kombinować? Szczególnie jeśli piszesz, że masz ją od zaledwie tygodnia.

Dziękuje was za udział w temacie, kowgli nie wiem czy opłaca się składać reklamację o myszkę za 35 zł :smiley:
Mysz testowana na innym urządzeniu (laptop) i tam też są z nią problemy głównie ze scrolem.
No nic jak znajdę sobie pracę to sobie dokupię mysz za około 150 zł , myślę że powinna być dobra bo więcej nie mam zamiaru wydawać za jeden element komputera która niewiele zmienia w funkcjonalności blaszaka a przez ten czas muszę zacząć się przyzwyczajać do słabszej precyzji bo z tego chorego scrola już w ogóle nie korzystam ^^

dmuchnij mocno w scrolla mi to pomogło