Mysz problem z przesuwaniem i klikaniem

Mam problem z przesuwaniem paska przesuwania w niektórych programach, w przeglądarce działa to normalnie mogę przesuwać za pomocą myszki, gdy włączam program typu ts3, nie mogę przesuwać za pomocą myszki muszę to robić za pomocą scrolla lub strzałkami, co jest bardzo uciążliwe. Problem pojawia się również przy programie gimp w którym to nie mogę już całkiem klikać na cokolwiek, nie mogę wybrać żadnego narzędzia czy cokolwiek kliknąć, mogę jedynie ruszać strzałkami i wybrać narzędzie, gdy już je wybiorę nie mogę posługiwać się nawet strzałkami (mogę jedynie wyączyć zminimalizować i zmwiększyć/powiększyć). I gdy próbuję zrobić screena z pomocą screenshu, nie mogę kliknąć i przesunąć myszki tak by zaznaczyć teren który chcę wyznaczyć, po tym jak już raz klikniesz że chcesz zrobić ss (i nie da się go zrobić, więc wracasz za pomocą esc) nie ważne gdzie klikniesz w oknie programu zawsze włącza się opcja robienia ss. Nie wiem przez co spowodowany jest problem, raczej nie z winy samej myszki, (ostatnio wylała mi się na nią słodka herbata, no ale inne rzeczy działają normalnie, więc raczej nie widzę tutaj powodu). Dziękuję panu który pomoże.  :)