Mysz,przejściówka z COM/PS2 Win98-nie wykrywa myszy

Umożliwiam znajomej korzystanie ze starego kompa,mysz ma chyba ponad 10 lat i chciałam kupić nową i podłączyć przez przejściówkę z portu szeregowego na PS2, wypróbowałam juz 5 moich myszy i system żadnej z nich nie wykrywa. Czy istnieje jakaś możliwość podłączenia?

pewnie port COM jest z przeplotem? rozebrać trzeba i sprawdzić jak prowadzone są przewody do portu COM , najlepiej zabierz zdemontowany port do sklepu i pokaż sprzedawcy

może port jest uszkodzony?

Miałem podobne problemy,zakupionych było w sumie 5 przejściówek z koma na PS i żadna nie działała,okazało się iż nalepiej działa przejściówka kupiona razem z myszką dostarczona przez producenta w jednym opakowaniu

Ok,dzięki za odp. Teraz wyczytałam,że powinna to być mysz combo albo najlepiej nowa na COM, ale czy to jest w ogóle jeszcze gdzieś do kupienia?

Ciężko,ale można kupić, lepiej poszukaj myszy na PS gdzie producent daje przejściówkę na Com

Musi być mysz albo typowa serial,albo PS2 z przejściówką w komplecie na serial - ma pisać że będzie chodzić na porcie COM.