Mysz przestała działać po próbie instalacji sterowników przez Windowsa

Dzień dobry, dzisiaj byłem zmuszony zmienić swoją mysz na Tracer Joy II RF ponieważ moja stara mysz już przestała działać. Włączam system, podłączam myszke i wszystko fajnie odrazu po podłączeniu mysz działała, pokazało się na pasku zadań że Windows próbuje instalować jakieś tam sterowniki, podczas instalacji sterowników moja mysz przestała działać, instalacja sterowników przez Windowsa sie nie udała (Windows zaczął instalować sterowniki ksl81p304) I dalej mysz nie działała, uruchomiłem ponownie komputer i dalej nic. Czy ktoś może wie jak to naprawić?

PS: W menedżerze urządzeń Windows pokazuje myszke jako klawiature, więc to raczej nie wina portu
Z drugą myszą to samo, podłączyłem i nie działa, pokazuje że sterowniki nie zainstalowane

usuń to urządzenie z menadżera urządzeń i zresetuj komputer może tym razem poprawnie rozpozna sprzęt. Spróbuj też (o ile to możliwe) zainstalować sterowniki ze strony producenta myszki.

Za chwile usune i dam znac, Niestety producent na swojej stronie nie posiada sterowników.

No to musi być to jakaś bardzo stara albo mocno budżetowa mysz. :confused:

Po 5 minutach instalacji sterowników przez Windows wyskoczyło niepowodzenie. Mysz wczesniej była używana na innym komputerze i nie było problemu. Znalazłem sterowniki na stronach z sterownikami, ale nie jestem pewny czy są bezpieczne. Sterowniki znalazłem na driverdouble, driveroff i driveridentifier, czy te strony są bezpieczne?

Nie są bezpieczne. Ta myszka ma działać plug&pray.
Przełącz odbiornik radiowy do innego portu usb, najlepiej usb2.0

Przełączyłem, to samo

No to jeszcze raz usuń wszystkie myszki z menadżera urządzeń i restart systemu.

Btw. Co to za system? Czy jest w pełni zaktualizowany?

Jak po restarcie dalej nie pójdzie to spróbuj ręcznie zainstalować:
https://www.microsoft.com/accessories/en-us/d/basic-optical-mouse

Windows 7, mam pobrać Mouse and Keyboard Center 11? Bo gdy próbuje pobrać IntelliPoint 8.2 lub 7.1 to jest error 404

Spróbuje usunąć i dam znać czy coś sie zmieniło

Tak się zastanawiam. Czy na pewno wziąłeś odpowiedni przekaźnik ze starego komputera? Bo może wyciąłeś od klawiatury i dlatego teraz wykrywa ci klawiaturę? :smiley:

patrzyłem czy napewno dobry wziąłem, i jestem na 100% pewny

Może z tego ogarniętego Windows 7-10 (albo może “XP/Vista”) wyciągnij sterownik myszki i wrzuć w problematyczny Windows 7: