Mysz PS2 nie działa

Witam, ktoś pomieszał coś w Menedżerze urządzeń (w Portach) i przestała mi działać myszka PS2, jak przywrócić jej działanie?

Spradzaałem na innym komputerze i działa ona bez zarzutu.

Może spróbuj wejść do menadżera urządzeń i ją odinstalować.

Nie mam jej, mam dwie myszki HID:

6446386200_1315304501.jpg

A masz jakieś myszy na usb? Jeżeli nie odinstaluj je. Do myszy powinieneś mieć dołączone oprogramowanie, o ile nie jest to mysz “za dwa złote”.

Mógłbyś to rozwinąć?

Komputer ma zainstalowany tablet Wacom, oprócz tego na okres tych napraw podłączyłem sobie myszkę USB.

Ta myszka (PS/2) to model za “dwuzłotówkowy” (E5 HM-2021), nie ma dołączonego do niej oprogramowania,

ani nie znalazłem sterowników w internecie.

Co do tych zmian w Menedżerze uczeń stwierdził, że sprawdzał tylko w Portach (COM i LPT) czy Porty komunikacje mogą

działać po zmianie numeru (PPM na Port komunikacyjny -> Właściwości -> Ustawienia portu -> Zaawansowane -> Numer portu COM)

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

A ten uczeń nie zmienił czasem czegoś w BIOS’ie? W takim razie przywróć domyślnie ustawienia portów com i lpt. Możesz kliknąć na porty i skanuj w poszukiwaniu zmian, ale wątpie by to pomogło. Możesz spróbować też skorzystać z dodaj/usuń sprzęt.

A może po prostu dziwnym trafem padł PS/2, choć to jest naprawdę wielce małoprawdopodobne.

Sprawdź czy bios wykrywa tę mysz przed załadowaniem systemu.

Możesz w ostateczności przywrócić system do daty, w której ta mysz działała.

Rozwiązano na innym, zaprzyjaźnionym forum.

Dziękuję za wszelkie próby pomocy.