Mysz sama sie porusza i klika w ikonki

Witam,

Mój pierwszy post na tym forum zwiazany jest z faktem, ze od kilku dni obserwuje, że przy bezczynnosci kompa, po pewnym czasie zaczyna poruszac sie kursor myszy w sposób który sugeruje, ze ktos nią rusza zdalnie.

Dodatkowo uruchamiane sa programy (z kliknieć w skróty na pulpicie).

Szukałem troche po różnych forach i nie znalazłem konkretu - odłaczyłem siec aby sprawdzic, czy ktoś rzeczywiście zdalnie sie nie podpiąl i wtedy równiez zjawisko występowało.

Zrobilem loga z hijackthis w trakcie poruszania się - link—>http://wklej.to/FMD7

Na kompie jest zonalarm. Sprawdziłem tez kompa ad-awarem i jestem w trakcie sprawdzania avastem.

narazie nic specjalnego nie znalazł

proszę o pomoc

W Hjacku czysto. Daj logi:

OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All

GMER

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

W przypadku restartu w czasie skanowania odznacz Urządzenia oraz Pliki.

logi:

OTL

Extras - tutaj sypnęło czyms

GMER mi sie wywala - wystąpił problem z aplikacją i zostanie zamknieta

Próbowałeś czy dzieje się to w trybie awaryjnym i przywracanie systemu?

mówisz o skanowaniu GMERem czy o tym, czy w trybie awaryjnym tez mi mysz wariuje? (wybacz pytanie jesli jest bzdurne, ale sie nie znam). Jeśli cos powinienem wykonac to proszę o instrukcje krok po kroku.

w kazdym razie odpowiedź na oba pytania aktualnie jest taka sama - nie.

narazie skanuje jeszcze czym sie da - gdzies mi podpowiedzieli online’owy skaner NOD32 -

własnie napisał mi cuś takiego (skanowanie wciąz trwa) - Threats found - a variant of Win32/Adaware.ADON application

A próbowałeś przywracanie systemu?

Spróbój też naprawić przez instalator Windows (funkcja R).

kolego masz wirusa ktory steruje w twoim kompie :stuck_out_tongue:

super… mega konstruktywne… co zatem proponujesz, bo niejako po pomoc sie tu zgłosiłem, a nie zeby sie chwalić.

Wybacz uszczypliwość… szukam rozwiązania…

najpierw podłącz inną mysz i zobacz czy to nie mysz :slight_smile:

http://www.mks.com.pl/skaner/

Jeśli niespodziewanie kursor zaczyna sam się przemieszczać, z pewnością system został zainfekowany i przejęty. W co bardziej bezczelnych malware potrafi on nawet klikać na wybrane aplikacje, powodując ich uruchomienie.
Wiem o tym bo sam to mialem i jakos udalo mi sie wpore od nowa zainstalować antywirusa (avasta).
Pomogło.