Mysz Samsung R580

Myszka w Samsung R580 nie działa - ani przyciski, ani obszar do kierowania palcem. Jak duży może być koszt naprawy? Ciężko ją wymienić samemu? Gdzie kupić?

Hej,

A nie masz przypadkiem po prostu wyłączonego Touchpada jakimś skrótem klawiszowym, na przykład w Acerach jest to Fn+F7.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Z pewnością nie jest wyłączony.

Hej,

A czy urządzenie jest widoczne w systemowym menadżerze urządzeń? Powinien być widoczny w gałęzi Myszy i inne urządzenia wskazujące. Jakie tam masz wyświetlone urządzenia? Korzystasz teraz z myszki na USB?

Pozdrawiam,
Dimatheus

tak koszystam z usb

Hej,

A nie jest przypadkiem w sterownikach ustawione, że po podłączeniu myszki touchpad się wyłącza automatycznie? Sprawdź odłączając myszkę od portu USB.

Jeśli chodzi o samą wymianę, to wszystko zależy od modelu. Najczęściej touchpad jest zintegrowany w górną obudową laptopa, co oznacza jej wymianę. Cena? Na Allegro znalazłem coś takiego za kilkadziesiąt złotych: https://archiwum.allegro.pl/oferta/obudowa-gorna-touchpad-samsung-r580-i5935729071.html. Dostępność nowych części może być jednak dość mocno ograniczona. Ewentualnie dobrze jest sprawdzić, czy to taśma się nie wysunęła bądź czy nie została w jakiś sposób uszkodzona.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie, myszka USB weszła w miejsce touchpada, bo ten przestał działać. Taka wymiana - cenowo nie jest tragiczna. :slight_smile:

Hej,

Zależy, jak patrzeć. 50 PLN za uszkodzoną obudowę (połamane zatrzaski, spójrz na opis w aukcji) to nie jest nie wiadomo jaki szał. No i pytanie jak z dostępnością takich elementów, bo te najczęściej pojawiają się, gdy komuś zepsuje się komputer i będzie sprzedawał działające części.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ten touchpad można wyjąć i włożyć w starą obudowę czy tylko przekładka całej obudowy wchodzi w grę?

Hej,

W tym konkretnym przypadku touchpad jest zintegrowany z obudową, więc w grę wchodzi raczej tylko wymiana całego elementu.

Pozdrawiam,
Dimatheus