Mysz się odłącza i podłącza sama

Witam. Mam problem, a mianowicie z myszką komputerową ligitech g102, która zachowuję się dziwnie. Tak jak w tytule, Mysz się odłącza i podłącza sama. Patrzyłem na innych forach, bo ludzie też mają taki problem. Przekładałem ją na inny port USB i zmieniałem tryb zasilania USB na komputerze. Jak zmieniałem urządzenie, do którego mysz jest podłączona to działała, oraz jak podłączyłem do omawianego komputera inną mysz, to działała. W skrócie problem dotyczy tylko tych urządzeń, klawiatura i inne USB działają bez szwanku. Dodam jeszcze, że zaczęło się to jak do przedniego panelu (kiedy chciałem skorzystać z telefonu w formie routera), przez przypadek włożyłem mniejszą końcówkę do panelu przez co wszystkie urządzenia USB się wyłączyły, i jak z powrotem włożyłem, to zaczęły działać. Nie wiem czy to przez to ale dziwne, że tylko mysz nie działa i to tylko na tym kompie. nie wiem czy mam nową myszkę kupować. Z góry dziękuje :smiley:

Możesz mieć “luźny” port USB, inne urządzenia mają grubsze wtyki (blaszki) i wystarczy ułamek milimetra aby takie cuda się działy.

Masz w sumie rację, kabel wchodził coś za łatwo. kupiłem już nową myszkę i zobaczę czy wszystko jest w porządku.

Można podgiąć blaszki w porcie USB ale jak nie masz pewnej ręki to nie ryzykuj.

Jeśli to mysz firmy Logitech, to bez problemu można sparować ją z innym odbiornikiem USB, tej firmy. Jeśli jest np. klawiatura bezprzewodowa tej firmy, to można podpiąć do jednego nadajnika mysz i klawiaturę jednocześnie. Do nabycia są też same nadajniki.