Mysz usb, a4tech x7 - brak scrolla i za szybka w pionie

juz 3 dzien walki i dalej 1:0 dla linucha :frowning: tu link:

http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?p=120159#120159

czy mial ktos podobny problem???

probowalem wszystkiego z forum slackware.pl jakies sugestie???

aha ma ktos dzialajacego teamspeaka, tzn dzialac dziala ale mikrofon nie chce, karta skonfigurowana alsa - dzwiek dziala, mic boost wlaczony,

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

boger

mala rada dla Ciebie.

Wziales sobie slacka jako pierwsze twoje distro. Nie wiem czy to dobrze. Bo na slacka trzeba poswiecic sporo czasu. Jesli chcesz cos bazujacego na slacku ale juz prekonfigurowane i z slapt-getem to polecam Vector Linux.

Rozumeim ze chcesz sie uczyc linuxa itd. Ale po pewnym czasie problemy zaczna Cie irytowac. Problemy ktore Cie teraz gnebia pewnie dla niejednego uzytwkonika slackware sa do rozwiazania ot tak. Dla Ciebie niestety nie i przez to mozesz sie zniechecic. A to by bylo zle;)

Niestety nie wiem jak to bedzie w slacku ale sprawdz czy nie masz namieszane cos z osiami myszki w xorg’u

bitte testen

Section "InputDevice"

     Identifier "Mouse0" 

     Driver "mouse" 

     Option "Protocol" "PS/2"

     Option "Device" "/dev/mouse" # moze byc: Option "Device" "/dev/psaux"

EndSection

Slackware znakomity wybór, tylko się skoncentruj i nie poddawaj się jak zrobisz to w xorg’u to reboot

Co do znakomitosci slacka nie mam zastrzezen ;]

ale po prostu szkoda by bylo ze kolega boger moglby sie zniechecic bo cos nie dziala itd… A jak wiadomo slack nie nalezy do tych dystrybucji “klikalnych” i przyjaznych dla poczatkujacego usera.

Niekoniecznie. sudo killall gdm z konsoli jesli uzywasz gdm a jesli nie to alt+crtl+del zrestartuje serwer X’ow i nie bedzie potrzebny reboot :slight_smile:

ja przyzwyczaiłem się do reboot czasami halt jak się nudzę to twardy reset ; P

D@wid ja juz to wszystko probowalem, rozne permutacje mojego xorg configa robilem

gdzies wyczytalem ze tak czasami sie dzieje z myszami usb w slacku,

zdaje mi sie ze nie ma znaczenia co wsadze do xorg configa, bo mysza w konsoli wariuje, po modprobe usbmouse mysz zwalnia troche, ale dalej jest za szybka w pionie

Jedrzej_Nowak trudny jak trudny, configure, make, make install i wszystko smiga, mnie pliki konf nie przerazaja. Jak stery do radeona zainstalowalem to bedzie ok. Na forach mozna wszystko znalezc, zonk jest jak nikt nie potrafi pomoc albo nie mial takiego problemu.

Ale mam pytanie odnosnie aktualizacji programow, np kde, kadu albo cos innego. Czy musze odinstalowc stary prog, czy moge make update zrobic - jest cos takiego?

Jakby ktos chcial byc pomeczony na gg to dajcie znac :), bo mam pare pytan.

hehe to juz moje 3cie podejscie, bo za kazdym razem bylo cos innego,

boger , a z jakiego jądra korzystasz?

jadro 2.4 wybralem full instalacje standardowa, dzisiaj zobacze 2ga mysze microsoftu moze zadziala, chociaz to troche glupie podlaczac mysze specjalnie do systemu operacujnego :frowning:

Poczekaj az trafisz na jakis program z dziwnymi zaleznosciami;d

2.4 jest “troche” stara… Nie orientuje sie w tych starszych wersjach ale moze byc ze maja one niepelna obsluge USB (np USB2.0 na 99% nie maja)

Na tym jądrze też nie mogłem uruchomić skrolla pomimo poprawnych wpisów w xorg.conf. Po zainstalowaniu kernela 2.6 problem zniknął. Masz go na płycie w katalogu testing (nie zapomnij tylko o kernel-module itp.)

ok dzieki pocxzytam jak to zrobic, bo jeszcze nikt logicznie nie napisal co i jak zrobic, wiekszosc instrukcji to komendy do wpisania - co mi to da jak dalej nie bede wiedzial co sie zrobilo

wczoraj sprawdzalem na KateOs 3.2 beta i to samo co w slacku :(, Slax polegl na ekranie, bo mam widescreena. Dzisiaj sprawdze Knopixa i Ubuntu - jest LiveCD???

areh przy poprawnych wpisach w xorg.conf to mi skroluje w dol jak jade mysza do gory buhahah

bez róznicy. Wyświetli Ci poprawnie jeśli zainstalujesz sterowniki do grafiki i wpiszesz w xorg odpowiednia rozdzielczosc :wink:

Ubuntu jest liveCD

Jedrzej_Nowak no wlasnie mialem tylko czrny ekran i nic, wiem ze sie odpalil, bo ja wpisalem reboot to sie zrestartowal

hej!

nie wiem jak to jest w slackware ale możesz spróbować

w sekcji dla myszki określ które przyciski są dla pionu, które dla poziomu wpisem

Option	"Protocol""Auto"

   Option "Buttons""9"

   Option	"WHEELRelativeAxisButtons""4 5" 

   Option "HWHEELRelativeAxisButtons""7 6"

   Option	"ButtonMapping""1 2 3 6 7 8 9"

gdzie “WHEELRelativeAxisButtons”“4 5” jest odpowiedzialny za rolkę w pionie (sprawdź programem xev albo xbindkeys -mk) Ewentualnie jeśli xorg jest skompilowany z obsługą sterownika evdev możesz miast /dev/mouse dać /

Driver "evdev"

# Driver "mouse"

   Option "CorePointer"

   Option	"Device""/dev/input/event7"

# Option "Device" "/dev/input/mouse1"

   Option "SendCoreEvents" "true"

a wartość event będzie podana w /proc/bus/input/devices i przykładowy wpis wygląda tak:

I: Bus=0003 Vendor=046d Product=c512 Version=0110

N: Name="Logitech USB Receiver"

P: Phys=usb-0000:00:03.0-1/input1

S: Sysfs=/class/input/input7

H: Handlers=kbd mouse1 event7 

B: EV=20007

B: KEY=ffffffff 0 0 1878 d800d100 1e0000 0 0 0

B: REL=143

B: LED=ff00

przykłady tyczą się mej mychy logitecha, więc musisz pokombinować.

Po zmianach w xorg.conf zrestartuj xorga alt+ctrl+backspace