Mysz wykonuje dwuklik zamiast kliku

Mam problem i nie do końca wiem z czym. Posiadam laptop firmy Acer zakupiony ponad rok temu, do niego dokupiłam mysz A4 Tech (na podkładkę usb), wszystko było ok do niedawna, ponieważ jakiś miesiąc temu myszka kiedy klikałam lewym przyciskiem, wykonywała dwuklik. Sądziłam że to mysz się zepsuła, więc nie zastanawiąjąc się zakupiłam drugą-Logitechu, ale od kilku dni ma objawy takie jak poprzednia. Najważniejszym pytaniem dla mnie jest- czy możliwe, żeby to laptop wpływał jakoś na myszy,że się psują? Czy można to absolutnie wykluczyć i uznać za zbieg okoiczności? Jeżeli okaże się to winą laptopa, to ile mogłaby kosztować naprawa? Proszę osoby zorientowane w tym temacie o pomoc…

aha…jeszcze jedno,nie wiem czy ważne…nie za każdym razem mysz wykonuje dwuklik, obecnie jakieś 8 razy na 10 jest poprawnym jednym klikiem, ale mam wrażenie że ten błąd występuje coraz częściej…

dość dziwnie to ująłeś ??

a teraz po kliknięciu co się dzieje ??

nie możliwe

konkludując post nie jest zbyt zrozumiały :slight_smile:

Jaśniej nie opiszę problemu, bo gdybym była z branży informatyczno-technicznej i potrafiła używać takiego języka to prawdopodobnie problem opisany w poście sama bym rozwiązała prawda? I czy "dwuklik to naprawdę takie niezrozumiałe słowo? Czy wogóle czytałaś/czytałeś mój post? bo z niego raczej można wywnioskować że jestem kobietą a nie mężczyzną…więc jak coś to może “dziwnie to UJEŁAM” , a po uważnym przeczytaniu może zrozumiała/zrozumiał byś czego dotyczy temat postu

wybacz za pomyłkę, uniżony klęczę z kwiatami :slight_smile:

niekoniecznie, doświadczenie mówi mi co innego :wink:

pozwolę sobie przytoczyć jeszcze raz fragment, nazwany przez ciebie problemem, rozumiem jego treść - ale według mnie brak w nim kontynuacji.

co wg. ciebie oznacza dwuklik ? bo wg. mnie dwukrotne naciśnięcie tego samego klawisza :slight_smile:

konkludując myszka przestała działać ?? bo to co piszesz nie jest zrozumiałe, nie tylko przeze mnie, ale sądząc po ilości postów - odpowiedz przez innych również. jeśli liczysz na pomoc musisz bardziej się postarać opisać swój problem :slight_smile:

Trudno, może jednak wypowie się ktoś dla kogo post wyda się sensowny, nie będę próbując rozwiązać jeden problem dyskutować z kimś kto znalazł sobie inny( czyli moje “niejasne” wypowiedzi) do omawiania…

Nie chciałbym zgadywać ale może po prostu zaznaczona jest opcja w => narzędziach => Pojedyńcze kliknięcie będzie otwierać element (wskazanie zaznaczy)

Nie, niestety, nie takie to proste…w opcjach folderów mam zaznaczone “dwukrotne kliknięcie będzie otwierać element” .W opcjach myszy ( w panelu sterowania) też różne opcje zmieniałam i sprawdzałam czy to wyeliminuje błąd, ale nic to nie dało. Teraz przestawiłam opcje prawego i lewego przycisku, zamieniając ich funkcje, ale tak trudniej mi używać myszy.

Kupiłabym poprostu nową mysz, ale mam nadal obawy czy nie wydam pieniędzy na darmo, gdy w następnej błąd się powtórzy :frowning:

Witam. Wyeliminowałbym laptopa jako “element” generujący dwuklik. Idąc tym tropem, możliwą tego przyczyną może być:

  1. Uszkodzona mysz (tzw. mikrostyk), bądź układ półprzewodnikowy sterujący myszą;

  2. Błąd sterownika myszy (producent sterownika);

  3. System błędnie interpretuje “polecenia” wydawane przez mysz.

  • sprawdź styki myszy - po odkręceniu obudowy możesz wykorzystać np WD40 w celu polepszenia przewodności styków;

  • zaktualizuj sterowniki do myszki; (ja mam mysz Logitecha na standardowych sterownikach systemowych i od tego momentu nie mam z nią żadnych problemów);

  • zmień “czułość” sterowników (zmiana minimalnego odstępu czasu, który interpretowany jest jako dwuklik);

Osobiście obstawiałbym pozycję 1 - pewnie nie zdajesz sobie sprawy, co wilgoć może zrobić z elektroniką… Pozdrawiam.

Pamiętaj. Powyżej przedstawiłem “swój” tok myślenia w takiej sytuacji - możliwe, że jest on błędny a inny forumowicz poda Ci inne powody zaistniałej sytuacji.

Dziękuję za wskazówki. Cieszy mnie,że z laptopem wszystko prawdopodobnie ok. Zaopatrzę się zatem na początek w ten preparat WD40, spróbuję sama rozkręcić mysz. Mam nadzieję że już pierwszy sposób pomoże :slight_smile: (bo rzeczywiście, u mnie w domku taki klimat zimą panował, że wilgotne powietrze mogłoby być przyczyną niestety)