Myszka A4TECH dwie wersje która lepsza

mam zamiar kupić myszkę A4TECH i tu właśnie mam problem z modelem jest X-755BK albo XL-755BK

X-755BK to myszka optyczna a XL-755BK laserowa

obie myszki mają praktycznie taką samą cenę oprócz rodzaju sensora różnią się dpi “X” ma maksymalnie 2000 a “XL” 3600

która będzie lepsza?

czytałem trochę o myszkach i ludzie odradzają kupowana tanich myszek laserowych

dodam jeszcze że przez całe życie używałem tanich myszek i tym razem chciałbym kupić coś ciekawszego aktualnie mam myszkę optyczną która ma 800dpi 

6197_3.1372583490.jpg

Swojego czasu ta wersja XL750BK była najlepszą myszką w cenie do 80zł. Miałem niegdyś tą myszkę i złego słowa o niej powiedzieć nie mogę, bo jest za tania, by jej wady były istotne. :slight_smile: Bierz laser.

w takiej cenie myszek poczułbym różnice miedzy laserem a optyką?

Praktycznie nie odczujesz. Ale są powierzchnie po których lepiej działa optyk lub laser. Gdzie, żeby było gorzej i tak laser laserowi nie równy. Po przejściu z XL750BK(laser) na g700s (również laser) musiałem wymienić genialną materiałowa podkładkę od a4techa na twardą, bo myszka od Logitecha w ogóle nie chciała współpracować na materiałówce mimo, że w połączeniu z xl750BK chodziło jak burza. :slight_smile:

właśnie mam podkładkę a4tech x7-500mp

a to całe dpi to prędkość myszki? ile najlepiej powinno być? na jaką wartość ustawić jeśli jest regulowane?

Tylko, że XL750BK było wyposażone w sensor Avago 9500, podtrzymuję swoje zdanie jest to wybór między dżumą, a cholerą, obie są tyle samo warte.

Nie nazywałbym tych myszek chorobami. W swojej cenie są dobre i dla 90% graczy wystarczające. :slight_smile:

Przyznaję trochę przesadziłem, zgoda Polacy potrafią latać na “drzwiach od stodoły”. Co prawda akurat w CS:GO rozdzielczość jakiej używa większość graczy to coś od 600 do 1000 dpi. Nie oznacza to jednak, że dobry sensor, nie jest najważniejszą częścią myszy, a te w myszach które wybrał JAPAwel na pewno zbyt dobre nie są.

A “te całe DPI” to w największym skrócie: droga jaką musisz pokonać myszą po podkładce, by przemieścić kursor na ekranie z punktu A do B. (wyższa rozdz. = krótsza droga) 

Wracając do tematu. Zobacz - Blazing A9, Tracer Recon, Natec GX55,  Istotnej różnicy między laserem,a optykiem nie odczujesz, ale laser będzie mniej wybredny odnośnie podłoża. Na koniec przepraszam wybrane przez Ciebie myszy za porównanie do chorób. Używam różnych myszy tanich, drogich, przewodowych i bezprzewodowych, ale tych produktów A4-tech, które sobie upatrzyłeś bym nie wybrał.