Myszka bezprzewodowa przerywa - MK250

Witam, zakupiłem nowy komputer i zainstalowałem na nim WIndows 7 Profesional ( ma wszystkie aktualizacje już zainstalowane ) , podłączyłem do niego zestaw bezprzewodowy Logitech MK250 ale zauważyłem że myszka się ścina tzn. gdy ruszał nią to zanim zaskoczy mija parę sekund, to samo z klawiaturą czasami jak nacisnę jakiś klawisz to okazuje się że komputer zarejestrował parę kliknięć.

Na drodze nadajnik odbiornik nie ma żadnych urządzeń bezprzewodowych , odległość to około 50cm. W windowsie ustawiłem żeby na USB nie oszczędzał energii ale to nie pomogło. Zainstalowałem najnowszy BIOS dla płyty głównej.

Mój komputer:

AMD Phenom X6, MSI 870-C45, GoodRam 4GB 1600Mhz, Nvidia GeForce 9500GT

Proszę o pomoc :slight_smile:

Sprawdzałeś na zwykłej myszce ?

Jeżeli masz możliwość sprawdź klawiaturę i myszkę u kogoś znajomego czy występują takowe problemy.

Miałem podobny problem z myszką Logitecha. Na płycie głównej mam 2 rodzaje wyjść USB - “zwykłe” i oznaczone jako “power USB” - problem był przy odbiorniku wsadzonym do zwykłego USB, a pomogło przełożenie odbiornika do “power USB”.

Wynikałoby z tego, że odbiornik ma duże zapotrzebowanie na prąd, albo w BIOSie lub oprogramowaniu płyty głównej należy zmienić jakieś dodatkowe ustawienia USB. Dziwne, bo u mnie problem występował tylko na komputerze stacjonarnym, a na 3 laptopach wszystko działało dobrze.

Myszka na innym komputerze działa idealnie. A co do “POWER USB” ja nie mam takich portów ani podobnych w dokumentacji albo jestem ślepy :confused: W biosie szukałem i też nie znalazłem opcji odpowiedzialnej za zarządzanie energią USB.